fbpx

Aktywny Weekend:
Via Ferraty & Grań Rohaczy

Kościelisko (Polska)
16-17.07.2022
Via Ferraty:

Via Ferrata („stalowa droga”) to pomysł na bezpieczne zdobywanie pięknych szczytów, pokonywanie stromych górskich ścian czy głębokich kanionów. Wspinacze poza kaskiem i uprzężą wyposażeni są w specjalne systemy asekuracji i poruszają się po przygotowanych i zabezpieczonych stalowych drogach. Trasy o różnym poziomie trudności sprawiają radość zarówno początkującym, jak i zaawansowanym turystom górskim. W ramach szkolenia odwiedzimy słowackie via ferraty w miejscowości Skałka, a podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się po “stalowych drogach”, w jaki sposób używać specjalistycznego sprzętu do asekuracji, jak wybrać i zaplanować odpowiednią trasę oraz jak radzić sobie w sytuacjach awaryjnych.

Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka 

Grań Rohaczy:

Najpiękniejszy, a zarazem jeden z najtrudniejszych szlaków w Tatrach Zachodnich, nazywany “Orlą Percią Tatr Zachodnich”. Widokowe przejście granią na pewno usatysfakcjonuje miłośników dużych ekspozycji. Tempo wycieczki jest zaplanowane dla średnio zaawansowanych turystów, ale każdy z uczestników musi posiadać całkiem dobrą formę (ok. 1500 m podejścia i blisko 20 km). Uczestnicy będą wyposażeni w niezbędny sprzęt do asekuracji (uprząż, kask i system do asekuracji), a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał licencjonowany Przewodnik Tatrzański. Rohacze zaatakujemy od strony Doliny Chochołowskiej lub Rohackiej i płaską część dolin planujemy pokonać na rowerach.

Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach

Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach

Ramowy program:

PIĄTEK:

od 17:00 – przyjazd uczestników do Kościeliska i zakwaterowanie

SOBOTA:

8:00 – wspólny całodzienny wyjazd busem na via ferraty do miejscowości Skalka na Słowacji

NIEDZIELA:

06:00-16:00 – poranne wykwaterowanie, wycieczka górska (Grań Rohaczy) i wyjazd do domów

Ubezpieczenie:

Uczestnicy wyjazdu podczas pobytu na Słowacji objęci są podstawowym ubezpieczeniem turystycznym (KL i NNW). Turystyka górska z użyciem sprzętu zabezpieczającego wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów wysokiego ryzyka i kosztów ratownictwa na terenie Słowacji. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które oferuje Allianz w trakcie rejestracji na wyjazd.

Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej tydzień przed przyjazdem.
Zniżki:

Jeśli byłaś/-eś z nami na wyjeździe/kursie w sezonie zimowym 2021/2022 i bierzesz udział w aktywnościach 2-dniowych, upomnij się o rabat 50 zł.

Cena zawiera

– szkolenie i opiekę przewodników tatrzańskich/instruktorów FA

– zakwaterowanie 2 noce w 4-osobowych pokojach gościnnych

– sprzęt: kask, uprząż i system asekuracyjny do via ferrat

– przejazd busem Kościelisko-Via Ferraty (Słowacja)-Kościelisko

Cena nie zawiera

– wyżywienia

– obowiązkowego ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka

– wejść na teren TPN

– wypożyczenia roweru podczas niedzielnej wycieczki (+60 zł)

Kościelisko (Polska)
16-17.07.2022
750 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO