Enduro MTB & Shuttle Bus

Finale Ligure (Włochy)
04.10-13.10.2024
OPIS

Spełnij swoje najskrytsze rowerowe fantazje!

Finale Ligure to mekka światowego enduro, która jest na bucket listach wszystkich prawdziwych miłośników MTB. Dzięki niezliczonej ilości tras, pięknej pogodzie oraz urokowi nadmorskiej miejscowości poznacie znaczenie włoskiego “dolce vita” w prawdziwie wakacyjno-rowerowym wydaniu. Wszystko pod czujnym okiem polskich instruktorów i przy wsparciu naszego shuttle’a, czyli progres i dużo jazdy gwarantowane.

Szkolenie:

Jeśli masz już bagaż rowerowych doświadczeń (jeździsz na poziomie minimum średniozaawansowanym), chcesz się wyjeździć i poznać uroki Finale Ligure, a przy okazji podszkolić technikę to ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie. Współpracując z lokalnymi budowniczymi tras oraz przy wykorzystaniu naszego shuttle’a zabierzemy Cię na najlepiej przygotowane trasy w okolicy i na najbardziej widokowe zjazdy. Wszystko to pod okiem polskich instruktorów, którzy nie tylko znają okoliczne secret spoty, ale również strzelają cennymi wskazówkami. Dla chętnych instruktorski follow cam i wieczorna video analiza, a także szkolenia z techniki na najtrudniejszych odcinkach tras.

Za przewodnictwo i szkolenie na miejscu odpowiadać będą Kuba Gąsienica i Andrzej Smereczyński – byli zawodnicy, doświadczeni instruktorzy i stali bywalcy Finale Ligure. 

Przez 5 dni jeździmy przy wsparciu busa z przyczepą redukując liczbę podjazdów do minimum. Może się zdarzyć, że przy niektórych trasach trzeba będzie zakręcić trochę korbą.

Ramowy program:

DZIEŃ 1 (PIĄTEK)

Wieczorny wyjazd (zbiórka godzina ~22:00) z Kościeliska/Zakopanego.

DZIEŃ 2 (SOBOTA)

Przyjazd do Finale Ligure w godzinach popołudniowych i zakwaterowanie. 

DZIEŃ 3-5 (NIEDZIELA-WTOREK)

DZIEŃ 7-8 (CZWARTEK-PIĄTEK)

Wspólna jazda i szkolenie na trasach enduro MTB (minimum 7-8h/dzień).

DZIEŃ 6 (ŚRODA)

Rest-day, czyli dzień wolny na regenerację, plażowanie, zwiedzanie czy wycieczki rowerowe “z korby” dla niestrudzonych.

DZIEŃ 9-10 (SOBOTA-NIEDZIELA)

Poranny wyjazd (sobota) z Finale Ligure i przyjazd nad ranem (niedziela) do Zakopanego.

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani są w pełni wyposażonych 4- lub 5-osobowych apartamentach z kuchnią, które przystosowane są dla gości z rowerami. Na miejscu wifi, pralka i zmywarka. W budynku znajduje się przestrzeń do serwisowania rowerów i zamykany garaż z monitoringiem. Dużym atutem apartamentów jest lokalizacja, dzięki której nie tylko szybko dotrzemy na plażę, centrum miasta czy okolicznych sklepów, ale również w razie potrzeby możemy wrócić wcześniej z zajęć “na kołach” bez zbędnych podjazdów. 

Wyżywienie: każdy z uczestników dba o posiłki (lunche i obiady) we własnym zakresie lub gotuje wspólnie z innymi domownikami swojego apartamentu. Oferta gastronomiczna Finale jest bardzo bogata i w przystępnych cenach. Freeride Academy przygotowuje śniadania.

Finale Ligure:

Finale to urokliwa śródziemnomorska miejscowość w centrum włoskiej Riwiery. Poza atrakcyjną destynacją dla typowych urlopowiczy to również rowerowa mekka, gdzie od lat odbywają się zawody Enduro World Series i Super Enduro. Taka kombinacja sprawia, że nie ma lepszego miejsca na wakacje z rowerem – trasy przygotowywane są na najwyższym poziomie, a w pakiecie dostajemy piękne widoki, morze i przyszną włoską kuchnię. Październik to najlepszy okres na wizytę w Finale – o tej porze typowy ruch turystyczny jest już znacznie mniejszy, a temperatury najbardziej optymalne do jazdy na rowerze i morskich kąpieli.

Dojazd:

W cenę wyjazdu wliczony jest dojazd busem Zakopane-Finale Ligure-Zakopane wraz z transportem 1 roweru na przyczepie.

Osoby dojeżdżające do Zakopanego mogą zostawić auta na czas wyjazdu na parkingu pod naszą bazą. W przypadku zebrania się większej grupy osób bierzemy pod uwagę organizację dojazdu busem z Krakowa lub Katowic.

Uczestnicy zainteresowani podróżą samolotem mogą wygodnie i “na lekko” (nadając bagaż i rower busem) dolecieć do Mediolanu, skąd regularnie kursują bezpośrednie pociągi do Finale Ligure.

Do Mediolanu bezpośrednie połączenia z Warszawy i Gdańska oferują zarówno tanie linie WizzAir czy Ryanair, jak i LOT. Ceny biletów bez bagażu zaczynają się nawet od 400 zł w dwie strony, a bagaż sportowy (rower w pokrowcu lub kartonie) z limitem do 32 kg kosztuje 100-285 zł w jedną stronę.

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na rowerze enduro MTB wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które oferuje Allianz.

Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej do 2 tygodni przed wyjazdem.
Zniżki:

First Minute: zapisz się do 07.03.2024 i wpłać zaliczkę podczas rezerwacji – rabat 300 zł.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 150 zł.

Cena zawiera

– 7 noclegów w apartamencie wraz ze śniadaniami

– dojazd busem z przyczepą rowerową Zakopane-Finale Ligure-Zakopane

– 5-dniowy program enduro MTB w oparciu o shuttle busa

– opiekę i szkolenie polskiego przewodnika-instruktora

– opłaty za korzystanie z tras

– dostęp do pełnego rowerowego zestawu serwisowego

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

– prezent od FA

Cena nie zawiera

– wyżywienia (lunchy i kolacji)

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

Finale Ligure (Włochy)
04.10-13.10.2024
3880 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO