Pico del Teide
i Aktywny Tydzień

Teneryfa (Hiszpania)
21.05-28.05.2022
OPIS

Tygodniowy pobyt na Teneryfie, na której nie sposób się nudzić

Największa z Wysp Kanaryjskich zachwyca różnorodnością krajobrazów, a dzięki temu daje praktycznie nieskończone możliwości aktywnego spędzania czasu. Na tym campie poza wyjściem na najwyższy szczyt Hiszpanii – Pico del Teide (3718 m. n.p.m.) o wschodzie słońca postaramy się pokazać Wam Teneryfę od możliwie różnorodnej strony. Zabierzemy Was na kajaki, e-bike’i MTB, canyoning, a także popłyniemy w rejs na poszukiwanie delfinów i wielorybów. Nie zabraknie również lokalnej kuchni i degustacji hiszpańskich wina. Wszystko to podczas tygodniowego pobytu na Teneryfie, na której nie sposób się nudzić. 

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani są w 4- lub 6-osobowych apartamentach w El Medano (10 minut od centrum, 50 m od oceanu). Mieszkania są w pełni wyposażone i składają się z salonu z kuchnią, balkonu z widokiem, 2-osobowych sypialni łazienkami. Na miejscu ogólnodostępny basen. 

 

Wyżywienie nie jest zawarte w cenie. Śniadania każdy przygotowuje we własnym zakresie w apartamentach lub korzysta z okolicznych kawiarni. Na lunche i obiadokolacje zatrzymujemy się w sprawdzonych lokalnych restauracjach.

Dojazd:

Każdy uczestnik wyjazdu kupuje bilety lotnicze samodzielnie, a my organizujemy transfery z i na lotnisko. Z Polski na Teneryfę w wybranym przez nas terminie lata Ryanair z Warszawy-Modlin i Krakowa. Transfer Lotnisko–El Medano–Lotnisko organizowany przez nas będzie dostosowany do poniższych lotów:

Kraków: 21.05.2022 FR4513 7:00->11:40 / 28.05.2022 FR4514 12:15->18:50

Warszawa-Modlin: 21.05.2022 FR6121 11:35->16:30 / 28.05.2022 FR6122 17:05->23:50

Ramowy program:

DZIEŃ 1

Przylot na Teneryfę. Zakwaterowanie w apartamentach w El Medano. Spotkanie organizacyjne, spacer po okolicy i wspólna kolacja.

DZIEŃ 2

Trekking na szczyt Guajary, skąd rozpościera się widok na szczyt Teide, a przy dobrej widoczności także na Gran Kanarię oraz cały Park Narodowy. Wizyta w lokalnej winnicy połączona ze wspólną kolacją oraz degustacją wina. 

DZIEŃ 3

Przejazd do Los Gigantes, skąd ruszy wycieczka kajakowai wzdłuż największych klifów na wyspie. Czas na relaks, kąpiele i pływanie w urokliwych zatoczkach. Przejazd na lunch do miasteczka Alcala. Powrót do El Medano i popołudniowa lekcja surfingu (2 h).

DZIEŃ 4

Wycieczka na górskich rowerach elektrycznych. Lunch w miasteczku Vilaflor. 

DZIEŃ 5

Canyoning, czyli piękne widoki w jednym z kanionów zachodniej Teneryfy oraz zjazdy na linach i skoki do wody pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Trekking do jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na Teneryfie – wioski Masca. 

DZIEŃ 6

Dzień relaksu przez highlightem wyjazdu – atakiem szczytowym. Wizyta w dawnej stolicy – La Lagunie. Zwiedzanie domów w skałach w okolicy wioski Chinamada. W drodze powrotnej do El Medano kolacja w wiosce rybackiej Tajao. W okolicach północy przejazd na płaskowyż Teide, skąd ruszy nocny trekking na najwyższy szczyt Hiszpanii – Pico del Teide.

DZIEŃ 7

Wschód słońca na szczycie Teide (3718 m n.p.m.). Zjazd kolejką lub zejście szlakiem na płaskowyż. Powrót do El Medano i regeneracja na plaży lub przy basenie. Popołudniowy rejs katamaranem wzdłuż wybrzeży Teneryfy w poszukiwaniu delfinów i wielorybów. Impreza pożegnalna.

DZIEŃ 8

Transfer na lotnisko i powrót do domów.

Ubezpieczenie:

Uczestnicy wyjazdu ubezpieczeni są na poniższe sumy: KL – Koszty Leczenia – do 70 000 EUR; NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 20 000 PLN; OC – Odpowiedzialność cywilna – do 35 000 PLN; BP – Bagaż Podróżny – do 1500 PLN; dodatkowo każdy uczestnik otrzymuje ochronę od zaostrzenia choroby przewlekłej oraz ochronę od uprawiania sportów wysokiego ryzyka w cenie.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które oferuje Allianz w trakcie rejestracji na wyjazd.

Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej do 06.05.2022.
Zniżki:

Jeśli byłaś/-eś z nami na wyjeździe/kursie w tym lub zeszłym roku przysługuje Ci rabat 450 zł.

Cena zawiera

– 7 noclegów w nowoczesnych apartamentach w El Medano (pokoje 2-osobowe)

– transfery na miejscu komfortowymi vanami/minibusami

– 6-dniowy program aktywności (trekkingi, kajaki, e-bike’i, canyoning, catamarany, surfing, degustacja win z kolacją)

– opiekę doświadczonego pilota, “polskiego lokalesa” – Jarka Czakańskiego oraz instruktora Freeride Academy

– ubezpieczenie KL, NNW, OC i BP

Cena nie zawiera

– biletu lotniczego (koszt przelotu z Polski: 600-1200 zł)

– wyżywienia i wydatków własnych – orientacyjny koszt €25-35/os/dzień

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji

Teneryfa (Hiszpania)
21.05-28.05.2022
4520 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO