First Snow (technika & skitury)

Pitztal (Austria)
08-14.12.2024
OPIS

Gotowi na pierwszy śnieg?

Grudzień to nie tylko świetny czas na rozjeżdżenie w doborowym towarzystwie, ale również idealny moment na przypomnienie sobie zasad bezpiecznego poruszania się w terenie lawinowym i odkurzenie lawinowego ABC. Poza tradycyjnym szkoleniem z jazdy technicznej na trasach oraz podstaw freeride/skitour trenujemy również na tyczkach pod czujnym okiem utytułowanych zawodników i trenerów. Jeśli warunki dopiszą, to wyjedziemy również poza trasę, a chętni będą mieli możliwość zdobycia najwyższego szczytu Alp Ötztalskich – Wildspitze 3768 m n.p.m..

Szkolenie:

Szkolenie z jazdy po trasie połączone z elementami jazdy sportowej na tyczkach to świetna baza dla każdego narciarza myślącego o jeździe poza trasami. Poprawa pozycji, motoryki, koordynacji, czucia głębokiego to tylko część zalet takiego treningu i nieprzypadkowo najlepsi freeriderzy zaczynali swoje kariery właśnie od narciarstwa alpejskiego. Zajęcia na stoku odbywać się będą w kameralnych grupach (max. 6 osób) w dwóch blokach po 2 godziny dziennie i poprowadzą je doświadczeni instruktorzy SITZ-PZN. Pozostały czas będzie można wykorzystać na jazdę dowolną, treningi lawinowe pod naszym okiem czy wycieczki skiturowe, jeśli pozwolą na to warunki. Program szkoleniowy zostanie uzupełniony wieczornymi wykładami, video analizą i odpowiednimi technikami relaksacyjnymi.

Pitztal:

Najwyżej położony lodowcowy ośrodek narciarski w Austrii. Ponad 40 km tras rozciąga się pomiędzy 1740 a 3440 m n.p.m., co daje gwarancję świetnej jazdy nawet wczesną jesienią. Okoliczne lodowce dają możliwość jazdy poza trasami od listopada do czerwca, a pobliski lodowiec Mittelbergferner z widokiem na Wildspitze to gratka dla każdego zapalonego skitourowca.

Wildspitze:

Wildspitze (3768 m n.p.m.) to najwyższy szczyt Alp Ötztalskich i drugi po Gloßglocknerze szczyt Austrii. Podczas wyjazdu chętni będą mieli możliwość skiturowego wyjścia na jego wierzchołek pod bacznym okiem przewodnika IVBV. Atak szczytowy odbędzie od strony resortu Pitztaler Gletscher tylko w przypadku odpowiednich warunków pogodowych. 

Cena: €110/os (opieka przewodnika, raki, uprząż, czekan)

Grupa: 3-5 osób + przewodnik.

Zakwaterowanie:

Mieszkamy w miejscowości St. Leonhard (15 minut od dolnej stacji Pitztaler Gletscher) w Ferienhausie wynajętym wyłącznie dla naszej grupy. Do dyspozycji gości są pokoje 2- i 3-osobowe z łazienkami. Na miejscu duża jadalnia z w pełni wyposażoną kuchnią oraz narciarnia. W pobliżu piekarnia, sklep i restauracja.

Możliwość zakwaterowania w pokoju 1-osobowym (+400 zł).

Cena wyjazdu obejmuje wyżywienie HB (śniadania+obiadokolacje) przygotowywane przez Karczmę Polany i polskiego kucharza, który będzie z nami na miejscu. Lunche na stok każdy przygotowuje we własnym zakresie lub korzysta oferty gastronomicznej restauracji przy stokach.

Ramowy plan:

DZIEŃ 1 (03.12.2023):

Wyjazd z Polski w godzinach porannych i przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych

DZIEŃ 2-6 (04-08.12.2023):

Pobyt i jazda/szkolenie w Pitztal (5 dni)

DZIEŃ 7 (09.12.2023):

Wykwaterowanie w godzinach porannych i przyjazd do Polski w godzinach wieczornych

Dojazd:

Cena wyjazdu nie zawiera transportu PL-Pitztal-PL oraz transferów na miejscu, dlatego na miejsce uczestnicy wyjazdu dojeżdżają we własnym zakresie lub mogą skorzystać ze wspólnego transportu busami z Zakopanego. Koszt transportu i transferów na miejscu: 700 zł/os.

Jeśli chcesz jechać swoim autem, daj znać – pomożemy znaleźć Ci współtowarzyszy podróży.

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na na nartach, zwłaszcza poza trasą, wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów zimowych i sportów wysokiego ryzyka. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Rezerwacje:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zaliczkę 30% podczas rejestracji.

2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej 2 tygodnie przed wyjazdem.

Zniżki:

First Minute: zapisz się i wpłać zaliczkę do 31.08.2023 – rabat 450 zł.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 225 zł.

* Zniżki nie sumują się.

Cena zawiera

– zakwaterowanie 6 nocy w pokojach z łazienkami

– wyżywienie HB

– intensywne 5-dniowe (2 x 2 h/dzień) szkolenie z instruktorem 

– wieczorne videoanalizy, wykłady i techniki relaksacyjne

– trening lawinowy

– wypożyczenie lawinowego ABC

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– skipassu (€275 lub od €193 przy wcześniejszym zakupie online)

– fakultatywnej wycieczki z przewodnikiem IVBV na Wildspitze (€110)

– dojazdu i transferów na miejscu (organizujemy wspólny transport busami z Zakopanego – 700 zł/os/2 strony lub można dojechać na własną rękę)

– wypożyczenia sprzętu narciarskiego

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

Pitztal (Austria)
START ZAPISÓW: LIPIEC 2024
08-14.12.2024
4500-5000 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO