fbpx

Ratraki & Skitury w Górach Szar

Popova Šapka (Macedonia)
luty 2023
OPIS

Dzikie Góry Szar to świetna propozycja dla osób, które znacznie bardziej cenią sobie jazdę nad ilość wyspacerowanych kilometrów!

Popova Sapka w Macedonii to kurort inny niż wszystkie, nawet te znane nam już z Gruzji. Dzikie góry Szar to świetna propozycja dla osób, które znacznie bardziej cenią sobie jazdę nad ilość wyspacerowanych kilometrów. Dzięki wsparciu ratraków skiturowanie może być tylko przyjemnym dodatkiem do pięknych widoków, przepysznej kuchni, hotelu ze SPA i lokalnych napitków. Po prostu #adventureskiingahead na najwyższym poziomie!

W tym sezonie przygotowaliśmy dla Was 2 programy, gdzie jeden z nich opiera się wyłącznie o jazdę ratrakami, a drugi przewiduje dodatkowo próbę zdobycia najwyższego szczytu Macedonii – Korab (2764 m n.p.m).

Popova Šapka:

Popova Sapka to kurort w północnej Macedonii położony na wysokości ponad 1700 metrów w paśmie gór Szar ciągnącym się także przez Kosowo, Serbię i Albanię. Mimo, że lata “dyktatorskiego rozkwitu” tego miejsca już dawno się skończyły, to dalej dzięki wspaniałej kuchni i gościnności lokalesów czuć niepowtarzalny klimat, a piękne widoki i tereny pozatrasowe przyciągają freeriderów z całej Europy. Na miejscu funkcjonuje zaledwie kilka hoteli, a wyciągi służą lokalnej społeczności głównie do jazdy na sankach, co daje właściwie gwarancję pierwszych linii przez cały czas pobytu.

Zakwaterowanie:

Bazą jest Hotel Scardus – https://www.hotelscardus.com i sąsiadująca z nim Villa, w której będziemy mieszkać. Na miejscu do dyspozycji gości jest restauracja, bar, SPA, taras z widokiem i pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z łazienkami. W ramach zakwaterowania zapewnione jest wyżywienie typu full board – śniadania i obiadokolacje w hotelu plus lunche w terenie podczas jazdy/wycieczek.

Dojazd:
Cena wyjazdu nie zawiera transportu PL-Popova Sapka-PL, dlatego na miejsce uczestnicy dojeżdżają we własnym zakresie (autem lub samolotem). Jeśli chcesz jechać swoim autem, daj znać – pomożemy znaleźć Ci współtowarzyszy podróży. Dla lecących samolotem będziemy organizować wspólny transfery z lotniska dla wybranego lotu (minimalna liczba osób do transferu to 6 osób).
Ubezpieczenie:

Uczestnicy wyjazdu objęci są podstawowym ubezpieczeniem turystycznym. Jazda na nartach w Macedonii, a zwłaszcza poza trasami, wymaga dodatkowego ubezpieczenia obejmującego sporty podwyższonego ryzyka oraz koszty ratownictwa. Polecamy jeden z wariantów całorocznych (Alpenverein czy Bezpieczny Powrót) lub doubezpieczenie się na ten konkretny wyjazd.

Zniżki:

Jeśli byłaś/-eś z nami na wyjeździe/kursie w tym lub zeszłym sezonie przysługuje Ci rabat €100.

Ramowy program:
DZIEŃ 1
Dojazd do Popovej Sapki i zakwaterowanie w hotelu
DZIEŃ 2-6
Pobyt i jazda na nartach/snowboardzie (5 dni)
DZIEŃ 7
Wykwaterowanie i powrót do Polski
PROGRAM #1
Program przygotowany z myślą o tych, którzy znacznie bardziej cenią sobie jazdę nad podchodzeniem. 5 dni jazdy przy wsparciu ratraków pozwala zrobić nawet od 7000 do 10000 metrów przewyższenia dziennie. Nie potrzebujesz sprzętu skiturowego, bo typowe narty freeride’owe będą najlepszym wyborem.
PROGRAM #2
Program dedykowany dla narciarzy, których po 4 dniach niemiłosiernego nabijania metrów na Stravie zaczynają gryźć wyrzuty sumienia i tęsknią za typową skiturową wyrypą. Jeśli tylko warunki i pogoda pozwolą, to w ciągu pobytu w Popovej Sapce spróbujemy wejść na nartach na najwyższy szczyt Macedonii – Korab (2764 m n.p.m). Udział w tym programie będzie wiązał się z 1 noclegiem w innej lokalizacji oraz 1-dniową wycieczką skiturową. Musisz posiadać i umieć korzystać ze sprzętu skiturowego oraz raków i czekana.
Rezerwacje:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.

2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej stycznia 2023.

Cena zawiera

– zakwaterowanie 6 nocy hotelu ze SPA
– wyżywienie FB
– wybrany 5-dniowy program pozatrasowy
– opiekę lokalnych przewodników oraz polskich instruktorów/przewodników/ratownika TOPR
– prezent od Freeride Academy
– transfery z i na lotnisko w Skopje
– wypożyczenie lawinowego ABC i plecaka
– podstawowe ubezpieczenie turystyczne

Cena nie zawiera

– dojazdu (przelotu lub dojazdu własnego autem)
– ubezpieczenia obejmującego jazdę poza trasami
– wypożyczenia raków i czekana

Popova Šapka (Macedonia)
luty 2023
6500-7500 zł
START ZAPISÓW:
PAŹDZIERNIK 2022
Dołącz do wydarzenia
START ZAPISÓW:
PAŹDZIERNIK 2022

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO