fbpx

Długi Weekend & Via Ferraty

Karyntia (Austria)
12-16.08.2022
Szkolenie - Via Ferraty:

Via Ferraty to w dosłownym tłumaczeniu żelazne drogi, czyli wysokogórskie wycieczki o dużej ekspozycji zabezpieczone dodatkowymi stalowymi elementami typu liny, mostki czy drabinki. Turyści poruszający się po takich trasach wyposażeni są w dodatkowy sprzęt (kask, uprząż i lonża z absorberem), który nie tylko znacząco podnosi bezpieczeństwo wspinaczki, ale również ułatwia pokonywanie trudniejszych odcinków. Trasy są wyjątkowo widokowe i o ustalonych poziomach trudności (długość/przewyższenie). 

Na naszym szkoleniu nie tylko nauczysz się obsługi odpowiedniego wyposażenia via ferratowego, ale także zabierzemy Ciebie w najciekawsze miejsca regionu dostosowane do poziomu i możliwości grupy. Wszystko pod czujnym okiem polskich przewodników i instruktorów Freeride Academy.

 

Ramowy program:

DZIEŃ 1 (PIĄTEK)

Wczesnoporanny wyjazd z Zakopanego i przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych. Podstawowe szkolenie via ferratowe i krótka wycieczka. Ewentualny podział na grupy

DZIEŃ 2-4 (SOBOTA-PONIEDZIAŁEK)

Wycieczki na drogach ubezpieczonych (via ferratach) o różnej długości i stopniu trudności.

DZIEŃ 5 (WTOREK)

Przedpołudniowa krótka wycieczka i popołudniowy powrót do Polski.

 

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani są na polu campingowym (własne namioty/kampery) w ośrodku Alpenverein w miejscowości Mauthen. W budynku łazienka i wspólna przestrzeń z ogólnodostępną kuchnią. Ośrodek jest idealnie zlokalizowany i świetnie służy miłośnikom górskiej aktywności. Na miejscu wieża wspinaczkowa, boulderownia, strefa do ćwiczeń via ferratowych, boisko do siatkówki, kąpielisko, a także miejsce na ognisko.

Wyżywienie nie jest zawarte w cenie. Posiłki każdy przygotowuje we własnym zakresie lub może wykupić wyżywienie w cenie €26/dzień (3 posiłki).

Dojazd:

W cenę wyjazdu wliczony jest dojazd busem Zakopane-Karyntia-Zakopane oraz dojazdy na miejscu. Istnieje możliwość odbioru uczestników z lotniska w Wiedniu i dołączenia do grupy jadącej busem. Sugerowane loty:

Austrian Airlines (orientacyjny koszt z dn. 30.06 to 532 zł): 

12.08.2022 WAW-VIE 8:25-9:40

16.08.2022 VIE-WAW 21:25-22:40

 

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Turystyka górska z użyciem sprzętu zabezpieczającego wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które oferuje Allianz.

Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej do 29.07.2022.
Zniżki:

Jeśli byłaś/-eś z nami na wyjeździe/kursie w tym lub zeszłym roku przysługuje Ci rabat 230 zł.

Cena zawiera

– 4 noclegi na polu campingowym w ośrodku Alpenverein w Mauthen 

– dojazd Zakopane-Karyntia-Zakopane i transfery na miejscu

– 4-dniowy program aktywności wspinaczkowo-via ferratowych

– opiekę polskiego przewodnika/instruktora Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

Cena nie zawiera

– wyżywienia (możliwość wykupienia: śniadań, lunchy i kolacji +€26/dzień)

– wypożyczenie obowiązkowego sprzętu: kask, uprząż i lonża z absorberem (zestaw: 120 zł/wyjazd)

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji)

Karyntia (Austria)
12-16.08.2022
2690 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO