fbpx

Długi Weekend & Via Ferraty

Karyntia (Austria)
lipiec-sierpień 2024
OPIS

Wykorzystaj w pełni 4 wolne dni długiego weekendu!

Austriacki region – Karyntia położony jest znacznie bliżej niż najbardziej popularne “via ferraty” we włoskich Dolomitach, zatem to doskonały plan na przedłużony sierpniowy weekend. Na miejsce dotrzemy szybciej i unikniemy wakacyjnych tłumów i tym samym wykorzystując w pełni 4 wolne dni długiego weekendu. Okoliczne trasy Alp Gailtalskich dostarczą odpowiednich wrażeń zarówno początkującym, jak i bardziej zaawansowanym, a widoki zaspokoją nawet najbardziej wymagających entuzjastów.

Szkolenie - Via Ferraty:

Via Ferraty to w dosłownym tłumaczeniu żelazne drogi, czyli wysokogórskie wycieczki o dużej ekspozycji zabezpieczone dodatkowymi stalowymi elementami typu liny, mostki czy drabinki. Turyści poruszający się po takich trasach wyposażeni są w dodatkowy sprzęt (kask, uprząż i lonża z absorberem), który znacząco podnosi bezpieczeństwo wspinaczki. Trasy są wyjątkowo widokowe i o ustalonych poziomach trudności (długość/przewyższenie). 

Na naszym szkoleniu nie tylko nauczysz się obsługi odpowiedniego wyposażenia via ferratowego, ale także zabierzemy Ciebie w najciekawsze miejsca regionu dostosowane do poziomu i możliwości grupy. Wszystko pod czujnym okiem polskich przewodników i instruktorów Freeride Academy.

Ramowy program:

DZIEŃ 1 (PIĄTEK)

7:00 Wyjazd z Kościeliska/Zakopanego i przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych. Podstawowe szkolenie via ferratowe i ewentualna krótka wycieczka.

DZIEŃ 2-4 (SOBOTA-WTOREK)

Wycieczki na drogach ubezpieczonych (via ferratach) o różnej długości i stopniu trudności.

DZIEŃ 6 (ŚRODA)

Poranny wyjazd i powrót do Polski.

 

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani są w apartamencie w typowym górskim Gästhausie w okolicach miejscowości Mauthen. Do dyspozycji gości są pokoje 2- i 3-osobowe oraz dostępna wyłącznie dla naszej grupy łazienka i salon z kuchnią.

Wyżywienie nie jest zawarte w cenie. Posiłki każdy przygotowuje we własnym zakresie lub połączyć siły w gotowaniu z pozostałymi współlokatorami/uczestnikami wyjazdu.

Dojazd:

W cenę wyjazdu wliczony jest dojazd busem Zakopane-Karyntia-Zakopane oraz dojazdy na miejscu. Istnieje możliwość odbioru uczestników z lotniska w Wiedniu i dołączenia do grupy jadącej busem.

Sugerowane loty:

11.08.2023 (piątek) – przylot przed 11:00

16.08.2023 (środa) – wylot po 15:00

Przykładowe połączenie LOT z Warszawy (orientacyjny koszt z dn. 22.06 to 625 zł): 

11.08.2023 WAW-VIE 07:20-08:45

16.08.2023 VIE-WAW 19:30-20:45

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Wycieczki i szkolenie na via ferratach wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty do 2 tygodni przed wyjazdem.
Zniżki:

First Minute: zapisz się i wpłać zaliczkę do 30.06.2023 – rabat 370 zł.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 185 zł.

Cena zawiera

– 5 nocleg w apartamencie z kuchnią

– dojazd Zakopane-Karyntia-Zakopane i transfery na miejscu

– 4-dniowy program aktywności wspinaczkowo-via ferratowych

– opiekę polskiego przewodnika/instruktora Freeride Academy

– wypożyczenie wymaganego sprzętu (kask, uprząż, lonża via ferratowa)

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– wyżywienia

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

Karyntia (Austria)
lipiec-sierpień 2024
OFERTA WKRÓTCE
OFERTA WKRÓTCE
Dołącz do wydarzenia
OFERTA WKRÓTCE

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO