fbpx

Canadian Powder Dream

British Columbia (Kanada)
luty 2025
OPIS

Kolumbia Brytyjska to diament w koronie każdego freeeridera, absolutne “must ski" na życiowej liście miejsc do zjechania.

To ponad 12 metrów rocznego opadu delikatnego jak jedwab puchu rozlanego po terenach widywanych na naszych ulubionych filmach narciarskich. To miejsce, w którym długie dni w górach zwieńczone tłustymi liniami, a także najlepsi lokalni przewodnicy, zgrana ekipa i wesoła atmosfera sprawią, że ten wyjazd stanie się Waszym nowym wyznacznikiem wolności według #adventureskiingahead.

Kolumbia Brytyjska:
Kolumbia Brytyjska to Kanadyjska prowincja w północno-zachodniej części kraju charakteryzująca się wyjątkowo malowniczymi górskimi krajobrazami i niesamowicie obfitymi opadami lekkiego jak diabli puchu. Teren ten ze względu na swoją skalę posiada niewiele rozwiniętych ośrodków narciarskich, ale z uwagi na duże zamiłowanie lokalnej społeczności do jazdy w głębokim śniegu dostępne i powszechne tu są alternatywne formy narciarstwa pozatrasowego, takie jak: heliskiing, catskiing, sled skiing czy znany nam z lokalnego podwórka skitouring. Revelstoke, które obraliśmy za centrum naszych działań i bazę noclegową to niewielkie miasteczko usytuowane obok popularnej drogi przebiegającej przez cały kraj zwanej Trans Canadian Highway 1. Mimo niewielkich rozmiarów jest to światowej sławy centrum heliski i mecca dla freeriderów poszukujących mitycznego kanadyjskiego pudru. Miasto prócz szybkiego dostępu do gór sąsiaduje z Revelstoke Mountain Resort o niesamowitym potencjale freeridowym (odbywały się tu zawody z cyklu Freeride World Tour), a także oferuje bogate życie towarzyskie, co noc kultywowane w lokalnych barach i knajpach. Na miejscu restauracje z pysznym jedzeniem, kilka dobrze zaopatrzonych sklepów ze szpejem i sprzętem górskim, kilka supermarketów, kino, publiczny basen z sauną i cała zgraja wybitnych fanatyków śnieżnych sportów, którzy tłumnie zjeżdżają tu z całego świata. Spotkać tu można każdego – od światowej sławy proriderów, przez lekko trącących ski bumów i dzieciaki z dobrych rodzin poszukujące sensu życia, a kończąc na obrzydliwie bogatych krezusach kochających luksusy. Prawie bardziej niż pewne jest to, że barman z knajpy, w której wypijesz pyszne lokalne piwko jest przynajmniej tak dobry na nartach, jak gwiazdy z amerykańskich filmów akcji.
W tym rejonie roczny opad śniegu sięga ponad 12 metrów, więc o brak śniegu nie ma co się martwić. Jednocześnie jest to świetna baza wypadowa do wielu wycieczek skiturowych, zarówno w rejonie słynnej przełęczy Rogers Pass, jak i w inne równie śnieżne kierunki. Teren, w którym będziemy działać będzie zróżnicowany i dostosowany do warunków i możliwości grupy, począwszy od łagodnych i stromych leśnych zjazdów po prawdziwie alpejskie tury w terenie lodowcowym.
Zakwaterowanie:
Większość pobytu (8 nocy) mieszkamy w Revelstoke w domu wynajętym na wyłączność (15 min spacerem od ścisłego centrum). Więcej: https://www.holtenbedandbreakfast.ca
Zgodnie z programem przewidujemy również jeden nocleg w Golden i jeden w Calgary
Dojazd:
Każdy uczestnik wyjazdu kupuje bilety lotnicze we własnym zakresie, a my organizujemy wspólne transfery na miejscu w Kanadzie zgodne z harmonogramem wyjazdu. Z Polski do Calgary mamy do dyspozycji głównie loty z Warszawy przez Amsterdam lub Frankfurt nad Menem.
BAGAŻ NARCIARSKI:
Uczestnicy wyjazdu będą podróżować ze sprzętem narciarskim. W liniach KLM, Air Canada, Air France czy Lufthansa bagaż rejestrowany można bez problemu i bez opłat zamienić na bagaż sportowy. W tej opcji pokrowiec narciarski powinien zawierać narty, kije i buty oraz resztę potrzebnych rzeczy, które zazwyczaj upychamy do bagażu rejestrowanego. Ważne – całość nie może przekroczyć 23 kg, a na pozostały ekwipunek zostaje nam bagaż kabinowy do 10 kg.
PLECAKI LAWINOWE:
Bez względu na producenta czy technologię naszego plecaka lawinowego należy wcześniej zgłosić chęć takiego transportu korzystając z infolinii przewoźnika. Pozwoli to usprawnić odprawę na lotnisku i unikniemy kłopotów w przypadku nie wpuszczenia nas z plecakiem na pokład samolotu. Przed rozmową warto wcześniej zapoznać się ze specyfikacją techniczną posiadanego plecaka lawinowego.
Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na na nartach, zwłaszcza poza trasą, wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów zimowych i sportów ekstremalnych. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Ramowy program:
DZIEŃ 1
Spotkanie grupy na lotnisku w Calgary i wspólny przejazd do miejscowości Golden
DZIEŃ 2
Odprawa i rozjazd w ośrodku Kicking Horse Mountain; po nartach przejazd do Revelstoke
DZIEŃ 3-10
7-dniowy program freetour + 1 dzień jazdy w ośrodku Revelstoke Mountain
DZIEŃ 10
Po nartach przejazd do Calgary
DZIEŃ 11
Krótkie zwiedzanie Calgary i wylot do Polski
PROGRAM FREETOUROWY:
Program dedykowany jest miłośnikom całodziennych wycieczek skitourowych i długich
zjazdów w stylu “big mountain”. Uczestnicy poza posiadaniem odpowiedniego sprzętu
(sprzęt skiturowy i lawinowy, raki, czekan, uprząż+2 karabinki) powinni być gotowi na podejścia średnio 1500 metrów przewyższenia dziennie. Na tym wyjeździe poza pierwszym dniem rozjazdu w Kicking Hourse Resort oraz jednym dniem “odpoczynku” w Revelstoke Mountain Resort nie planujemy korzystać wyciągów. Przez wszystkie dni jeździmy z zaprzyjaźnionymi lokalnymi przewodnikami, którzy dostosują program wycieczek odpowiednio do panujących warunków pogodowo-śniegowych i poziomu uczestników wyjazdu. W planach na przykład: Balu Pass, Video Peak, Grizzly Mountain,Asulkan Hut, Pterodactyl, Youngs Peak.
Dokumenty wjazdowe:

Każdy podróżujący do Kanady musi posiadać swój numer eTA (Electronic Travel Authorization), którego wyrobienie kosztuje około CAD 7. Więcej informacji: https://www.canada.ca/…/services/visit-canada/eta.html

Rezerwacje:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zaliczkę 30% podczas rejestracji.

2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej do 2 tygodni przed wyjazdem.

Cena zawiera

– zakwaterowanie ze śniadaniem (8 nocy) oraz dodatkowe noclegi w Golden i Calgary (2 noce)

– 9-dniowy program narciarski (7 dni freetour, 2 dni freeride w ośrodku)

– transfery Calgary-Revelstoke-Calgary oraz przejazdy na miejscu

– opiekę polskiego instruktora narciarstwa wysokogórskiego

– opiekę lokalnych certyfikowanych przewodników i instruktorów freeride’u

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– biletu lotniczego

– skipassów (~ CAD250/2 dni)

– wypożyczenia sprzętu skitourowo-alpinistycznego i lawinowego ABC

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

British Columbia (Kanada)
OFERTA WKRÓTCE
luty 2025
~18000-19000 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO