"Z trasy w puch" - szkolenie z techniki, freeride & skitury

Maso Corto (Włochy)
marzec 2025
OPIS

"Z trasy w puch" - bezpieczenie i bezboleśnie wyjedź poza trasę

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych doskonaleniem swoich umiejętności narciarskich na pierwszy wyjazd narciarski do urokliwej miejscowości Maso Corto w słonecznej Italii. To wyjątkowe miejsce otoczone alpejskimi szczytami stworzyło idealne warunki do doskonalenia umiejętności narciarskich zarówno na trasie, jak i poza. Venosta (Val Senales) to dolina, gdzie słońce, śnieg i włoska gościnność tworzą wyjątkową atmosferę. Czekają na Was nie tylko wspaniałe zjazdy na nartach, ale również niepowtarzalne chwile w Aparthotelu położonym bezpośrednio przy trasach narciarskich.

Szkolenie narciarskie:

Program zajęć obejmuje jazdę zadaniową, freeride i skitury. Niezależnie od poziomu, nasi instruktorzy wspólnie z kursantami będą szlifować technikę na trasach, ale również poza nimi. Zajęcia na stoku odbywać się będą w kameralnych grupach (max. 6 osób) w dwóch blokach po 2 godziny dziennie i poprowadzą je doświadczeni instruktorzy SITZ-PZN. W ramach 6-dniowego programu przewidujemy 4 bloki z jazdy freeride z wyciągu, 4 bloki ze szkoleń techniki na trasie oraz 2 całodzienne wycieczki skiturowe. Program szkoleniowy zostanie uzupełniony wieczornymi wykładami, video analizą i odpowiednimi technikami relaksacyjnymi.

Szkolenie przewidziane jest dla osób na poziomie minimum średniozaawansowanym (jazda równoległa na czerwonych trasach). W przypadku początkujących osób dorosłych możemy zorganizować zajęcia indywidualne lub grupowe w przypadku minimum 4 osób chętnych.

Maso Corto:

Ośrodek narciarski Maso Corto, położony w malowniczej Dolinie Venosta (Val Senales), to prawdziwa perełka dla miłośników zimowego szaleństwa. Znany również jako Kurzras, ten urokliwy kurort narciarski we włoskich Alpach to miejsce, gdzie góry spotykają się z doskonałymi warunkami narciarskimi, tworząc raj dla entuzjastów sportów zimowych.

Maso Corto usytuowane jest na wysokości około 2011 metrów nad poziomem morza, co gwarantuje nie tylko imponujące widoki na otaczające górskie szczyty, ale także pewność śnieżnych opadów przez większą część sezonu. Ośrodek oferuje różnorodne trasy narciarskie dla każdego poziomu zaawansowania. Począwszy od łagodnych stoków dla początkujących i najmłodszych, gdzie mogą bezpiecznie doskonalić swoje umiejętności (na taśmach i krótkich orczykach) aż po wymagające zjazdy dla doświadczonych narciarzy. 

Oprócz zjazdów na nartach po trasach, ośrodek narciarski Maso Corto oferuje szereg innych atrakcji. Miłośnicy skituringu i freeride’u znajdą tu rozległe tereny do pozatrasowej eksploracji, a liczne trasy biegowe przyciągną entuzjastów narciarstwa biegowego. Stoki przy dolnych wyciągach ośrodka są oświetlone i istnieje możliwość nocnej jazdy.

Cennik skipassów

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani będą w Aparthotelu Maso Corto w pokojach 3- i 4-osobowych z łazienką i aneksem kuchennym. Duży kompleks zlokalizowany bezpośrednio pod stokiem i wyciągami w niewielkiej miejscowości Maso Corto w dolinie Val Senales w Południowym Tyrolu. 

W budynku bezpłatny kryty basen (10×25 m), a także dodatkowo płatne Wellness & SPA ( turecka sauna parowa, sauna, wanna z hydromasażem, kabina na podczerwień). Program tygodniowych animacji hotelowych zakłada również ciekawy program ponarciarskich atrakcji dla dużych i małych (ognisko, zawody, apres ski czy zajęcia jogi).

Cena zakwaterowanie w apartamentach obejmuje śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość zamówienia obiadokolacji – koszt: €20/dzień/os.

Ramowy plan:

16.03.2024 (SOBOTA)

zameldowanie w Aparthotelu Maso Corto w godzinach wieczornych

(Osoby zainteresowane transportem busem z Zakopanego wyjeżdżają 15.03.2024 w godzinach wieczornych)

17.03.2024 (NIEDZIELA)-22.03.2024 (PIĄTEK)

pobyt na miejscu i jazda/szkolenie w Val Senales (6 dni na śniegu)

23.03.2024 (SOBOTA)

wykwaterowanie w godzinach porannych i wyjazd do domówDojazd:

Cena wyjazdu nie zawiera dojazdu do Maso Corto. Uczestnicy wyjazdu organizują dojazd we własnym zakresie, np. samochodem lub samolotem do Bolzano/Bergamo. Istnieje również możliwość dołączenia do wspólnego transport busem z Zakopanego (+700 zł/2 strony).

Warszawa-Maso Corto: 1333 km

Zakopane-Maso Corto: 1073 km

Gdańsk-Maso Corto: 1470 km

Poznań-Maso Corto: 1171 km

W przypadku podróży samolotem sugerujemy lot do Bolzano (70 km/1 h jazdy z lotniska) lub do Bergamo (295 km/3,5 h jazdy z lotniska). Istnieje możliwość organizacji transferów z i na lotnisko.

Jeśli chcesz jechać swoim autem, daj znać – pomożemy znaleźć Ci współtowarzyszy podróży.

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na na nartach, zwłaszcza poza trasą, wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów zimowych i sportów ekstremalnych (dotyczy dorośłych uczestniczących w szkoleniu). Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Rezerwacje:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zaliczkę 30% podczas rejestracji.

2. Wpłać resztę kwoty do 3 tygodni przed wyjazdu. 

Zniżki:

First Minute: zapisz się do 29.01.2024 i wpłać zaliczkę podczas rejestracji – rabat 500 zł/osoba.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 250 zł/osoba.

* Zniżki nie sumują się.

Cena zawiera

– zakwaterowanie 7 nocy w wybranym apartamencie z aneksem kuchennym

– śniadania w hotelu 

– szkolenie narciarskie zgodnie z programem

– popołudniowy/wieczorny program animacji i zajęć

– bezpłatne testy nart Blizzard

– zawody na koniec wyjazdu

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– skipassu (6 dni: €264)

– dojazdu na miejsce (możliwość wspólnego transportu busem z Zakopanego)

– obiadokolacji (możliwość dokupienia: +€20/dzień)

– wypożyczenia sprzętu narciarskiego/skiturowego

– wypożyczenia lawinowego ABC

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

Maso Corto (Włochy)
OFERTA WKRÓTCE
marzec 2025
4000-5000 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO