fbpx

E-bike'i z Mariuszem Bryją

Jamnica (Słowenia)
wrzesień 2024
OPIS

Czy radość z jazdy to też podjazdy?

No jasne! Jeśli ma się odpowiedni sprzęt, miejscówkę i ekipę. Właśnie takie idealne combo udało nam się zmontować na lipcowym pilotażowym wyjeździe do Jamnicy i zamierzamy to powtórzyć we wrześniu. O odpowiednie rowerowe doznania zadba sam Mariusz Bryja, więc w programie na pewno nie zabraknie leśnych singli, ale pojawią się też takie smaczki jak jazda w opuszczonej kopalni czy najdłuższy flow trail w bikeparku w Petzen. Całość dopełni urokliwa i widokowa Słowenia, która na e-bike’u zachwyca jeszcze bardziej.

Jamnica:

Jamnica to niewielka wioska zlokalizowana na malowniczym wzgórzu z widokiem na Górę Peca (niem. Petzen). Na miejscu jedynie kilka ekofarm oferujących kwatery gościnne, hotel dedykowany rowerzystom i oczywiście single trail park, który uznawany jest za kolebkę słoweńskiego kolarstwa górskiego. To tutaj kilkukrotnie odbywały się zawody z serii Enduro World Series. Jamnica to także świetna baza wypadowa do Crny nad Koroskem – punktu startowego dla Podpeca Trails czy Kopalni Mezica (Black Hole Trail), a także do austriackiego Bikeparku Petzen (najdłuższy flow trail w Europie).

Szkolenie:

Jeśli masz już bagaż rowerowych doświadczeń (jeździsz na poziomie minimum średniozaawansowanym), chcesz się wyjeździć i poznać uroki Słowenii, a przy okazji podszkolić technikę to ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie. Szkolenia z techniki uzupełni instruktorski follow cam, wieczorna video-analiza oraz wspólne dopasowanie i serwis sprzętu.

Za przewodnictwo i szkolenie na miejscu odpowiadać będzie Mariusz Bryja – człowiek-legenda kolarstwa MTB. Mistrz Polski Enduro 2016, były mechanik w zawodowym teamie XCO wielokrotnej mistrzyni świata – Iriny Kalentievy, budowniczy single tracków w Bukowinie Tatrzańskiej, właściciel sklepu i serwisu Brian’s Bikes, a także rowerowy globetrotter, który zjeździł co najmniej pół świata na dwóch kółkach.

Ramowy program:

DZIEŃ 1 (NIEDZIELA 10.09.2023)

Poranny wyjazd z Polski i dojazd do Jamnicy w godzinach wieczornych.

DZIEŃ 2-DZIEŃ 6 (PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK)

Jazda na rowerach (e-bike) w Jamnicy i okolicy (7-8h/dzień).

DZIEŃ 7 (SOBOTA 16.09.2023)

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Polski

PROGRAM ENDURO MTB:

Program dedykowany jest średniozaawansowanym i zaawansowanym rowerzystom MTB. Uczestnicy poza odpowiednim sprzętem (e-bike typu full/trail, kask i ochraniacze) powinni być gotowi na podjazdy średnio 1000-2000 metrów przewyższenia dziennie. Program wycieczek i jazdy zostanie odpowiednio dostosowany do panujących warunków na trasach, pogody oraz poziomu uczestników wycieczek. Wstępny plan zakłada: Single Trail Park Jamnica (2 dni), Podpeca Trails (1 dzień), Kopalnia Mezica/Black Hole Trail (1 dzień), Bikepark Petzen (1 dzień). 

Większość z planowanych wycieczek zakłada możliwość skrócenia trasy lub jej wydłużenia o dodatkowe warianty w zależności od kondycji i możliwości uczestników, a także zasięgu baterii.

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani będą w Ekohotelu Koros*** w pokojach 2-osobowych (łóżka pojedyncze/małżeńskie) z łazienką w bezpośrednim sąsiedztwie Single Trail Park Jamnica. Na miejscu także duży ogród z basenem, sauna, monitorowana przechowalnia z stanowiskiem serwisowym i myjką dla rowerów. Za dodatkową opłatą (+720 zł) możliwość rezerwacji pokoju 1-osobowego.

Cena wyjazdu obejmuje wyżywienie HB (5 obiadokolacji i 6 śniadań). Śniadania serwowane będą w hotelu, a lokalizacja obiadokolacji dopasowana będzie do programu wycieczek. O lunche/prowiant w ciągu dnia każdy dba we własnym zakresie.

Dojazd:

Cena wyjazdu nie zawiera dojazdu do Jamnicy oraz lokalnych transferów, dlatego każdy z uczestników dojeżdża na miejsce samodzielnie lub z innymi uczestnikami prywatnymi samochodami (pomagamy w carpoolingu). 

Istnieje też możliwość wykupienia miejsca w busie Zakopane-Jamnica-Zakopane wraz transportem roweru lub transferu z i na lotnisko w Grazu (+600 zł).

Sugerowane loty:

10.09.2023 (niedziela) – przylot przed 15:00

16.09.2023 (sobota) – wylot po 12:00

Przykładowe połączenie Austrian Airlines z Warszawy (orientacyjny koszt z dn. 27.07 to 1118 zł): 

10.09.2023 WAW-GRZ 08:25-10:40

16.09.2023 GRZ-WAW 16:55-20:45

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na rowerze enduro MTB wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zaliczkę 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej do 2 tygodni przed wyjazdem.
Zniżki:

First Minute: zapisz się i wpłać zaliczkę do 03.08.2023 – rabat 225 zł.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 110 zł.

* zniżki nie sumują sięCena zawiera

– 6 noclegów w pokojach 2-osobowych w ekohotelu***

– wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)

– 5-dniowy program enduro MTB (e-bike)

– opłaty za korzystanie z tras (Jamnica, Crna i Bikepark Petzen)

– bilet wstępu do kopalni w Mezicy wraz z przewodnikiem i wypożyczeniem oświetlenia

– 1-dniowy tour po secret spotach z lokalnym przewodnikiem

– pakiet zdjęć z wyjazdu

– prezent od FA

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– dojazdu na miejsce i lokalnych transferów (możliwość wykupienia dojazdu busem z Zakopanego)

– wypożyczenia roweru (e-bike) i odpowiedniego sprzętu (kask, ochraniacze)

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji)

Jamnica (Słowenia)
wrzesień 2024
OFERTA WKRÓTCE
OFERTA WKRÓTCE
Dołącz do wydarzenia
OFERTA WKRÓTCE

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO