E-bike'i z Mariuszem Bryją

Jamnica (Słowenia)
08-13.09.2024
OPIS

Czy radość z jazdy to też podjazdy?

No jasne! Jeśli ma się odpowiedni sprzęt, miejscówkę i ekipę. Właśnie takie idealne combo udało nam się zmontować na zeszłorocznym pilotażowym wyjeździe do Jamnicy i zamierzamy to powtórzyć we wrześniu. O odpowiednie rowerowe doznania zadba sam Mariusz Bryja, więc w programie na pewno nie zabraknie leśnych tras w Single Trail Park Jamnica , ale pojawią się też takie smaczki jak jazda w opuszczonej kopalni czy lokalne secret spoty. Całość dopełni urokliwa i widokowa Słowenia, która na e-bike’u zachwyca jeszcze bardziej.

Jamnica:

Jamnica to niewielka wioska zlokalizowana na malowniczym wzgórzu z widokiem na Górę Peca (niem. Petzen). Na miejscu jedynie kilka ekofarm oferujących kwatery gościnne, hotel dedykowany rowerzystom i oczywiście single trail park, który uznawany jest za kolebkę słoweńskiego kolarstwa górskiego. To tutaj kilkukrotnie odbywały się zawody z serii Enduro World Series. Jamnica to także świetna baza wypadowa do Crny nad Koroskem – punktu startowego dla Podpeca Trails czy Kopalni Mezica (Black Hole Trail), a także do austriackiego Bikeparku Petzen (najdłuższy flow trail w Europie).

Szkolenie:

Jeśli masz już bagaż rowerowych doświadczeń (jeździsz na poziomie minimum średniozaawansowanym), chcesz się wyjeździć i poznać uroki Słowenii, a przy okazji podszkolić technikę to ten wyjazd jest właśnie dla Ciebie. Szkolenia z techniki uzupełni instruktorski follow cam, wieczorna video-analiza oraz wspólne dopasowanie i serwis sprzętu.

Za przewodnictwo i szkolenie na miejscu odpowiadać będzie Mariusz Bryja – człowiek-legenda kolarstwa MTB. Mistrz Polski Enduro 2016, były mechanik w zawodowym teamie XCO wielokrotnej mistrzyni świata – Iriny Kalentievy, budowniczy single tracków w Bukowinie Tatrzańskiej, właściciel sklepu i serwisu Brian’s Bikes, a także rowerowy globetrotter, który zjeździł co najmniej pół świata na dwóch kółkach.

Ramowy program:

DZIEŃ 1 (NIEDZIELA 08.09.2024)

Poranny wyjazd z Polski i dojazd do Jamnicy w godzinach wieczornych.

DZIEŃ 2-DZIEŃ 5 (PONIEDZIAŁEK-CZWARTEK)

Jazda na rowerach (e-bike) w Jamnicy i okolicy (6-7 h/dzień).

DZIEŃ 6 (PIĄTEK 13.09.2024)

Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd do Polski

PROGRAM ENDURO MTB:

Program dedykowany jest średniozaawansowanym i zaawansowanym rowerzystom MTB. Uczestnicy poza odpowiednim sprzętem (e-bike typu full/trail, kask i ochraniacze) powinni być gotowi na podjazdy średnio 1000-2000 metrów przewyższenia dziennie. Program wycieczek i jazdy zostanie odpowiednio dostosowany do panujących warunków na trasach, pogody oraz poziomu uczestników wycieczek. Wstępny plan zakłada: Single Trail Park Jamnica (2 dni), Podpeca Trails (1 dzień), Kopalnia Mezica/Black Hole Trail (1 dzień). 

Większość z planowanych wycieczek zakłada możliwość skrócenia trasy lub jej wydłużenia o dodatkowe warianty w zależności od kondycji i możliwości uczestników, a także zasięgu baterii.

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani będą w Ekohotelu Koros*** w pokojach 2-osobowych (łóżka pojedyncze/małżeńskie) z łazienką w bezpośrednim sąsiedztwie Single Trail Park Jamnica. Na miejscu także duży ogród z basenem, sauna, monitorowana przechowalnia z stanowiskiem serwisowym i myjką dla rowerów. Za dodatkową opłatą (+860 zł) możliwość rezerwacji pokoju 1-osobowego.

Cena wyjazdu obejmuje wyżywienie HB (5 obiadokolacji i 5 śniadań). Śniadania serwowane będą w hotelu, a lokalizacja obiadokolacji dopasowana będzie do programu wycieczek. O lunche/prowiant w ciągu dnia każdy dba we własnym zakresie.

Dojazd:

Cena wyjazdu nie zawiera dojazdu do Jamnicy oraz lokalnych transferów, dlatego każdy z uczestników dojeżdża na miejsce samodzielnie lub z innymi uczestnikami prywatnymi samochodami (pomagamy w carpoolingu). 

Istnieje też możliwość wykupienia miejsca w busie Zakopane-Jamnica-Zakopane wraz transportem roweru lub transferu z i na lotnisko w Grazu (+600 zł).

Sugerowane loty:

08.09.2024 (niedziela) – przylot przed 15:00

13.09.2024 (piątek) – wylot po 12:00

Przykładowe połączenie Austrian Airlines z Warszawy (orientacyjny koszt z dn. 26.06 to 1029 zł): 

08.09.2024 WAW-GRZ 09:05-12:30

13.09.2024 GRZ-WAW 16:35-18:50

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na rowerze enduro MTB wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zaliczkę 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej do 2 tygodni przed wyjazdem.
Zniżki:

First Minute: zapisz się i wpłać zaliczkę do 07.07.2024 – rabat 420 zł.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 210 zł.

* zniżki nie sumują sięCena zawiera

– 5 noclegów w pokojach 2-osobowych w ekohotelu***

– wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje)

– 4-dniowy program enduro MTB (e-bike)

– opłaty za korzystanie z tras

– bilet wstępu do kopalni w Mezicy wraz z przewodnikiem i wypożyczeniem oświetlenia

– 1-dniowy tour po secret spotach z lokalnym przewodnikiem

– pakiet zdjęć z wyjazdu

– prezent od FA

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– dojazdu na miejsce i lokalnych transferów (możliwość wykupienia dojazdu busem z Zakopanego)

– wypożyczenia roweru (e-bike) i odpowiedniego sprzętu (kask, ochraniacze)

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji)

Jamnica (Słowenia)
08-13.09.2024
4170 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO