Family Freeride Camp

Maso Corto (Włochy)
marzec 2025
OPIS

Wyjazd rodzinny z zabarwieniem skiturowo-freeride’owym

Zapraszamy wszystkie rodziny z pasją do zimowych wyzwań na pierwszy wyjazd narciarski do urokliwej miejscowości Maso Corto w słonecznej Italii. To wyjątkowe miejsce otoczone alpejskimi szczytami stworzyło idealne warunki do doskonalenia umiejętności narciarskich zarówno dzieci, jak i dorosłych. Venosta (Val Senales) to dolina, gdzie słońce, śnieg i włoska gościnność tworzą wyjątkową atmosferę. Czekają na Was nie tylko wspaniałe zjazdy na nartach, ale również niepowtarzalne chwile dzielone z rodziną w Aparthotelu położony bezpośrednio przy trasach narciarskich.

Szkolenie narciarskie:

Cena wyjazdu zawiera szkolenie narciarskie prowadzone w 3 kategoriach wiekowych z podziałem na grupy maksymalnie 6-osobowe. Istnieje możliwość wykupienia zakwaterowania w apartamencie bez szkolenia (-2000 zł).

Przedszkole narciarskie (roczniki: 2017-2020*):

Szkolenie dla najmłodszych poprowadzą instruktorzy, którzy nie tylko mają świetne podejście do dzieci, ale również doskonale wiedzą jak możliwie bezboleśnie postawić pierwsze kroki na śniegu i zarażać pasją do jazdy na nartach. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10:00-15:00 z przerwą lunchową. Po nartach przewidziane są popołudniowe zajęcia i animacje.

* Zapraszamy również dzieci z rocznika 2021, które mają już skończone 3 lata.

Szkółka narciarska (roczniki: 2016-2011):

Szkolenie przewidziane dla dzieci, które mają już za sobą pierwsze kroki na śniegu. Zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy szkolący od lat amatorów i zawodników klubowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10:00-15:00 z przerwą lunchową. Po nartach przewidziane są popołudniowe zajęcia i animacje.

Dorośli:

Dla dorosłych proponujemy pełen wyzwań program szkoleniowy obejmujący technikę narciarską, skitury i freeride. Niezależnie od poziomu, nasi instruktorzy wspólnie z kursantami będą szlifować technikę na trasach, ale również poza nimi. Zajęcia na stoku odbywać się będą w kameralnych grupach (max. 6 osób) w dwóch blokach po 2 godziny dziennie i poprowadzą je doświadczeni instruktorzy SITZ-PZN. W ramach 6-dniowego programu przewidujemy 4 bloki z jazdy freeride z wyciągu, 4 bloki ze szkoleń techniki na trasie oraz 2 całodzienne wycieczki skiturowe. Program szkoleniowy zostanie uzupełniony wieczornymi wykładami, video analizą i odpowiednimi technikami relaksacyjnymi.

Szkolenie przewidziane jest dla osób na poziomie minimum średniozaawansowanym (jazda równoległa na czerwonych trasach). W przypadku początkujących osób dorosłych możemy zorganizować zajęcia indywidualne lub grupowe w przypadku minimum 4 osób chętnych.

Ze względów “logistyczno-dziecięcych-pracowych” dorośli (np. małżeństwo/para/znajomi) mogą współdzielić pakiet szkolenia na podobnym poziomie zaawansowania (lub w ramach dostępności miejsc w grupach) i np. wymieniać się w udziale w zajęciach i tym samym w opiece nad dziećmi czy pracy zdalnej.

 

Maso Corto:

Ośrodek narciarski Maso Corto, położony w malowniczej Dolinie Venosta (Val Senales), to prawdziwa perełka dla miłośników zimowego szaleństwa. Znany również jako Kurzras, ten urokliwy kurort narciarski we włoskich Alpach to miejsce, gdzie góry spotykają się z doskonałymi warunkami narciarskimi, tworząc raj dla entuzjastów sportów zimowych.

Maso Corto usytuowane jest na wysokości około 2011 metrów nad poziomem morza, co gwarantuje nie tylko imponujące widoki na otaczające górskie szczyty, ale także pewność śnieżnych opadów przez większą część sezonu. Ośrodek oferuje różnorodne trasy narciarskie dla każdego poziomu zaawansowania. Począwszy od łagodnych stoków dla początkujących i najmłodszych, gdzie mogą bezpiecznie doskonalić swoje umiejętności (na taśmach i krótkich orczykach) aż po wymagające zjazdy dla doświadczonych narciarzy. 

Oprócz zjazdów na nartach po trasach, ośrodek narciarski Maso Corto oferuje szereg innych atrakcji. Miłośnicy skituringu i freeride’u znajdą tu rozległe tereny do pozatrasowej eksploracji, a liczne trasy biegowe przyciągną entuzjastów narciarstwa biegowego. Stoki przy dolnych wyciągach ośrodka są oświetlone i istnieje możliwość nocnej jazdy.

Cennik skipassów

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani będą w Aparthotelu Maso Corto prowadzonym od pokoleń przez rodzinę Platzgummer. Duży kompleks zlokalizowany bezpośrednio pod stokiem i wyciągami w niewielkiej miejscowości Maso Corto w dolinie Val Senales w Południowym Tyrolu. Do dyspozycji gości są apartamenty 2-, 3-, 4-, 5- i 6-osobowe z aneksem kuchennym.

W budynku bezpłatny kryty basen (10×25 m), a także dodatkowo płatne Wellness & SPA ( turecka sauna parowa, sauna, wanna z hydromasażem, kabina na podczerwień). Program tygodniowych animacji hotelowych zakłada również ciekawy program ponarciarskich atrakcji dla dużych i małych (ognisko, zawody, apres ski czy zajęcia jogi).

Cena zakwaterowanie w apartamentach obejmuje śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość zamówienia obiadokolacji – koszt: dorośli +€20/dzień, dzieci do 11. roku życia +€10/dzień

Dzieci do 3. roku życia – bezpłatny pobyt w hotelu.

Ramowy plan:

16.03.2024 (SOBOTA)

zameldowanie w Aparthotelu Maso Corto w godzinach wieczornych

17.03.2024 (NIEDZIELA)-22.03.2024 (PIĄTEK)

pobyt na miejscu i jazda/szkolenie w Val Senales (6 dni na śniegu)

 23.03.2024 (SOBOTA)

wykwaterowanie w godzinach porannych i wyjazd do domówDojazd:

Cena wyjazdu nie zawiera dojazdu do Maso Corto. Uczestnicy wyjazdu organizują dojazd we własnym zakresie, np. samochodem lub samolotem do Bolzano/Bergamo. 

Warszawa-Maso Corto: 1333 km

Zakopane-Maso Corto: 1073 km

Gdańsk-Maso Corto: 1470 km

Poznań-Maso Corto: 1171 km

W przypadku podróży samolotem sugerujemy lot do Bolzano (70 km/1 h jazdy z lotniska) lub do Bergamo (295 km/3,5 h jazdy z lotniska). Istnieje możliwość organizacji transferów z i na lotnisko.

Jeśli chcesz jechać swoim autem, daj znać – pomożemy znaleźć Ci współtowarzyszy podróży.

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na na nartach, zwłaszcza poza trasą, wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów zimowych i sportów ekstremalnych (dotyczy dorośłych uczestniczących w szkoleniu). Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Rezerwacje:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zaliczkę 30% podczas rejestracji.

2. Wpłać resztę kwoty do 3 tygodni przed wyjazdu. 

Zniżki:

First Minute: zapisz się do 29.01.2024 i wpłać zaliczkę podczas rejestracji – rabat 400 zł/osoba.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 250 zł/osoba.

* Zniżki nie sumują się.

Cena zawiera

– zakwaterowanie 7 nocy w wybranym apartamencie z aneksem kuchennym

– śniadania w hotelu 

– szkolenie narciarskie dla dzieci i dorosłych

– popołudniowy/wieczorny program animacji dla dzieci i dorosłych

– bezpłatne testy nart Blizzard

– bezpłatne wypożyczenie sprzętu narciarskiego dla dzieci do 14. roku życia

– bezpłatne zakwaterowanie dla dzieci do 3. roku życia

– zawody na koniec wyjazdu

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– skipassu (dorośli 6 dni: €264, dzieci od €5)

– dojazdu na miejsce 

– obiadokolacji (możliwość dokupienia: dorośli +€20/dzień, dzieci do 11. roku życia +€10/dzień)

– wypożyczenia sprzętu narciarskiego (dzieci do 14. roku życia bezpłatnie)

– wypożyczenia sprzętu skiturowego

– wypożyczenia lawinowego ABC

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

Maso Corto (Włochy)
OFERTA WKRÓTCE
marzec 2025
4000-5000 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO