fbpx

Fiordy & Skitury

Romsdalen (Norwegia)
19-26.04.2024
OPIS

Norweskie fiordy to idealny sposób na wiosenną jazdę w powderze!

Piękne widoki, wyjątkowo urozmaicony górsko teren i bliskość morza gwarantująca regularne dostawy “białego” najwyższego sortu. Jedziemy do Doliny Romsdalen, która leży w środkowej części kraju i nie jest jeszcze aż tak intensywnie eksplorowana, jak inne popularne tam narciarsko regiony. Na miejscu naszym przewodnikiem będzie Przemek Cholowa (międzynarodowy przewodnik wysokogórski IVBV), który działa na miejscu od ponad 15 lat i zna te rejony jak własną kieszeń.

Dolina Romsdalen:

Romsdalen to mekka skitouringu i freetouringu w środkowej Norwegii. Otaczające ją gory oferują wszystko, o czym każdy narciarz pozatrasowy może tylko zamarzyć. Wielkie otwarte zbocza urozmaicone o żleby, żlebiki i strome ściany. Wszystko to do 1400 m deniwelacji w jednej linii i z widokiem na norweskie fiordy, gdzie o śnieg nie trzeba się martwić, bo bliskość morza daje właściwie gwarancję świeżego opadu. Lokalne klasyki to Kirketaket, Droningskrona, Flotatind i Skjorta.

Zakwaterowanie:

Mieszkamy w Eresfjord/Øverås w dwóch typowych norweskich górskich chatach z widokiem na góry oraz jezioro Eikedalsvann. Domki są w pełni wyposażone – łazienka, salon z kominkiem i kuchnią. Do dyspozycji gości są pokoje 2-osobowe. Domy usytuowane z dala od cywilizacji – najbliższy sklep: 6 km, najbliższa restauracja: 20 km.

Wyżywienie: każdy z uczestników dba o posiłki we własnym zakresie lub gotuje wspólnie z innymi domownikami ze swojej chaty.

Ramowy program:

19.04.2024 (PIĄTEK):

Lądowanie na lotnisku w Molde w godzinach wieczornych i transfer do miejsca zakwaterowania.

20.04.2024 (SOBOTA)-25.04.2024 (CZWARTEK):

Pobyt na miejscu i jazda na nartach/snowboardzie.

26.04.2024 (PIĄTEK):

Wykwaterowanie, wczesnoporanny transfer na lotnisko Molde i powrót do domów.

 

PROGRAM FREETOUROWY:

Program dedykowany jest miłośnikom całodziennych wycieczek skiturowych i długich zjazdów w stylu “big mountain”. Uczestnicy poza posiadaniem odpowiedniego sprzętu (sprzęt skiturowy i lawinowy oraz raki i czekan) powinni być gotowi na podejścia średnio 1000-1400 metrów przewyższenia dziennie. Program wycieczek zostanie odpowiednio dopasowany do panujących warunków pogodowo-śniegowych i poziomu uczestników wyjazdu. Zakładamy podział na 2 grupy.

Dojazd:

Cena wyjazdu nie zawiera przelotu do Molde (MOL), a każdy z uczestników kupuje bilety na własną rękę. Wspólne transfery z i na lotnisko będą dostosowane do poniższych lotów:

19.04.2024 przylot do Molde przed godz. 20:55

26.04.2024 wylot z Molde o godz. 09:45 (Warszawa) lub o godz. 06:45 (Gdańsk)

Na stronie Norwegian Airlines dostępne są loty z Warszawy, Gdańska i Krakowa. Przy zakupie biletu warto pamiętać o wyborze opcji z bagażem rejestrowanym oraz kupnie przewozu sprzętu narciarskiego (+€35 w jedną stronę): [link]

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na na nartach, zwłaszcza poza trasą, wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów zimowych i sportów ekstremalnych. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Rezerwacje:

First Minute: zapisz się i wpłać zaliczkę do 15.10.2023 – rabat 680 zł.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 340 zł.

* Zniżki nie sumują się.

Zniżki:

First Minute: zapisz się i wpłać zaliczkę do 15.10.2023 – rabat 680 zł.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 340 zł.

* Zniżki nie sumują się.

Cena zawiera

– zakwaterowanie w domku w pokoju 2-osobowym (7 nocy)

– 6-dniowy program freetourowy

– transfer z i na lotnisko w Molde

– transfery na miejscu

– opiekę przewodnika wysokogórskiego IVBV i instruktorów Freeride Academy

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– biletu lotniczego

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

– wypożyczenia sprzętu skitourowego i lawinowego ABC

– wyżywienia

Romsdalen (Norwegia)

BRAK MIEJSC

19-26.04.2024
6790 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO