Skiturowa Majówka - fiordy,
wodospady & gejzery

Dalvik (Islandia)
majówka 2025
OPIS

Majówka w nieco innej odsłonie

Kolejna nowość w naszej ofercie i kolejny patent na przedłużenie sezonu skiturowego. Po sukcesie kwietniowych wyjazdów do Norwegii ruszamy dalej na północ w kierunku koła podbiegunowego i islandzkich fiordów. Majówkę spędzimy na nartach, ale wybierając się na tę majestatyczną wyspę nie można zapomnieć o imponujących cudach tamtejszej przyrody, dlatego 5-dniowy program “na śniegu” rozszerzyliśmy o odpowiednie atrakcje krajoznawcze. Zobaczymy największy europejski wodospad Dettifoss, Park Narodowy Thingvellir czy niesamowite klify Dyrholaey, a na wyspie spędzimy aż 8 dni. Szykuje się najfajniejsza majówka ever!

Islandia:

Islandia to kraina pełna kontrastów i nieziemskich krajobrazów, gdzie surowa natura miesza się z nordycką kulturą, tworząc fascynujące połączenie. Na tle szmaragdowych traw i czarnych plaż wyrastają wulkaniczne masywy, a lodowce odbijają się w tafli jezior i fiordów. Gejzery prezentują widowiskowe erupcje, podczas gdy potężne wodospady jak Gullfoss olśniewają swoją majestatyczną siłą. Park Narodowy Thingvellir to świadectwo geologicznych cudów, gdzie dryfujące płyty tektoniczne tworzą wyjątkową atmosferę. Malownicze fiordy goszczą dziką faunę, a termalne źródła zapewniają odprężający kontrast do chłodnego klimatu.

Islandzka kultura emanuje z tradycji sag, pieśni i sztuki. Kolonie maskonurów, obrazy zorzy polarnej i folklor tworzą unikalny krajobraz artystyczny. Tutejsza sztuka kulinarna kusi smakoszy świeżymi owocami morza, jagnięciną i specjalnościami z ryb.

Podróżując po Islandii nie brak tu atrakcji dla miłośników outdooru – od skiturów po trekkingi w obszarach w pełni dzikiej przyrody. Uważana przez wielu za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie.

Ramowy program:

01.05.2024 (ŚRODA)

Wylot z Warszawy (WAW 20:45) i nocne lądowanie w Keflaviku (KEF 23:05). Transfer do hostelu w okolicach Reykjaviku.

02.05.2024 (CZWARTEK)

Całodzienny transfer na północ wyspy w kierunku miejscowości Dalvik połączony ze zwiedzaniem.

03.05.2024 (PIĄTEK)-08.05.2024 (ŚRODA)

Pobyt i jazda na nartach w rejonie Dalvik (Eyjafjördur). Program zakłada 5 dni na skitruach i 1 rest-day na zwiedzanie. Ostatniego dnia po nartach przejazd w okolice Reykjaviku (nocleg w hostelu).

09.05.2024 (CZWARTEK)

Zwiedzanie południowo-wschodniego wybrzeża i nocny lot do Polski (KEF 23:45).

10.05.2024 (PIĄTEK)

Poranne lądowanie w Warszawie (WAW 05:45).

 

PROGRAM NARCIARSKO-TURYSTYCZNY:

Program dedykowany jest dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów, którzy kondycyjnie przygotowani są na podejścia z przedziału 1000-1600 metrów przewyższenia dziennie i posiadają odpowiedni sprzęt skiturowy/splitboardowy, lawinowe ABC oraz harszle do wiązań, raki, czekan i odpowiedni ubiór. 

Obszarem naszych działań jest cały fiord Eyjafjördur oraz okolice miejscowości Dalvik. Trasę touru pokonamy wspólnie z lokalnym przewodnikiem, który wraz z instruktorem FA dostosuje odpowiednio plany górskie do aktualnie panujących warunków i poziomu uczestników wyjazdu. Na nartach spędzimy 5 dni, a pozostałe dni przeznaczymy na zwiedzanie oraz na zbieranie sił między kolejnymi górskimi wyzwaniami.

Cześć turystyczno-krajoznawcza programu zakłada odwiedzenie Złotego Kręgu (wodospad Gullfoss, Park Narodowy Thingvellir, gejzery), okolic jeziora Myvatn (krater Hverfjall, największy wodospad Europy Dettifoss, pseudokratery), a także południowo-wschodniego wybrzeża (czarna plaża, pola lawowe, klify Dyrholaey).

Zakwaterowanie:

Program zakłada zakwaterowanie w 2 lokalizacjach. Naszą bazą będą okolice miejscowości Dalvik i fiordu Eyjafjördur, gdzie zamieszkamy w typowej islandzkiej chacie i skąd też będziemy realizować nasze plany skiturowe. Domek jest w pełni wyposażony: łazienka, salon z kuchnią, a do dyspozycji gości są pokoje z łóżkami pojedynczymi, małżeńskimi i piętrowymi. Pierwszą i ostatnią noc spędzimy w hostelu bliżej stolicy Islandii – Reykjaviku i Keflaviku, gdzie zlokalizowanego jest najbliższe lotnisko.

Cena wyjazdu nie zawiera wyżywienia, dlatego każdy z uczestników musi zadbać o posiłki we własnym zakresie, ale praktyka pokazuje, że najczęściej grupa przygotowuje posiłki wspólnie.

Dojazd:

Cena wyjazdu nie zawiera przelotu do Keflaviku (KEF), dlatego uczestnicy bilety kupują we własnym zakresie. 

Transfery i program wyjazdu dostosowany jest do lotów WIZZAir z Warszawy:

01.05.2024 przylot do Reykjaviku (KEF): godz. 23:05

09.05.2024 wylot z Reykjaviku (KEF): godz. 23:45

Kupując bilet lotniczy warto pamiętać o zakupie bagażu sportowego (narciarskiego) i w miarę potrzeby dokupienia bagażu rejestrowanego (20-23 kg).

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na na nartach, zwłaszcza poza trasą, wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów zimowych i sportów ekstremalnych. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Rezerwacje:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.

2. Wpłać resztę kwoty do 2 tygodni przed wyjazdem.

Zniżki:

First Minute: zapisz się do 04.03.2024 i wpłać zaliczkę podczas rejestracji – rabat 1090 zł.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 545 zł.Cena zawiera

– zakwaterowanie (8 nocy) zgodnie z programem

– 8-dniowy program narciarsko-turystyczny (5 dni na śniegu)

– opiekę lokalnego przewodnika oraz polskiego instruktora narciarstwa wysokogórskiego PZA 

– wynajem samochodu i lokalne transfery

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– biletu lotniczego do Reykjaviku

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

– wypożyczenia sprzętu skiturowo-alpinistycznego i lawinowego ABC

– wyżywienia

Dalvik (Islandia)
OFERTA WKRÓTCE
majówka 2025
~11000 zł
OFERTA WKRÓTCE
Dołącz do wydarzenia
OFERTA WKRÓTCE

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO