Freetour Camp z widokiem na Uszbę

Swanetia (Gruzja)
marzec 2025
OPIS

Swanetia to zupełnie inna Gruzja niż ta znana z kurortu Gudauri

Kiedyś w pełni dziki i niebezpieczny rejon gór Kaukazu Wielkiego, dzisiaj otwiera się powoli na ruch turystyczny zachowując to, co w nim najpiękniejsze. Górna Swanetia to jeden z najbardziej dzikich i śnieżnych rejonów Gruzji, a jednocześnie mekka gruzińskiego freeride’u, którą w zeszłym sezonie docenił Freeride World Tour organizując tutaj jeden z przystanków FWQ 2*. Długie skitury z widokiem na majestatyczną Uszbę, dziewicze zjazdy, klimatyczny hotel, przepyszna kuchnia i niesamowita gościnność lokalesów to tylko niektóre z mocnych argumentów, które wyróżniają ten kierunek wyjazdu na tle innych z naszej oferty.

Swanetia:

Swanetia to wyjątkowo malowniczy i jeszcze mało skomercjalizowany rejon wysokogórski Gruzji. Mestia (stolica) w przeciwieństwie do Gudauri to niewielkie klimatyczne miasteczko i jednocześnie świetna baza wypadowa do wielu eskapad skitourowych zakończonych długimi zjazdami w stylu “big mountain”. Mestia razem z obszarem Górnej Swanetii wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zakwaterowanie:

Naszą bazą jest Hotel Old House Mestia, czyli typowo lokalna opcja zakwaterowania, ale o podwyższonym standardzie. Mimo nowoczesnego designu w środku budynku hotel dalej idealnie wpisuje się w charakterystyczny klimat kamiennych budowli i baszt obronnych stolicy Swanetii.

 

Do dyspozycji gości są pokoje 2-osobowe z łazienkami, restauracja i ogólnodostępny taras, który świetnie sprawdza się na ponarciarski relaks i apres-ski z widokiem.

 

Cena wyjazdu nie obejmuje wyżywienia poza śniadaniami serwowanymi w hotelowej restauracji. Każdy z uczestników lunch-pakiety na wyjścia w góry przygotowuje we własnym zakresie, a w porze obiadowej będzie można skorzystać z oferty sprawdzonych knajp serwujących lokalną kuchnię. Program wyjazdu zakłada 1 nocleg w Cloud Base Hut, gdzie uczestnicy będą musieli wspólnie przygotować kolację i śniadanie z produktów wyniesionych z doliny.

Ramowy program:

14.03.2024 (CZWARTEK)

Przylot do Kutaisi, transfer do Mestii i zakwaterowanie.

15.03.2024 (PIĄTEK)-20.03.2024 (ŚRODA)

Jazda i wycieczki z lokalnym przewodnikiem wysokogórskim IVBV/UIAGM/IFMGA.

21.03.2024 (CZWARTEK)

Wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Kutaisi.

PROGRAM FREETOUROWY:
Program dedykowany jest miłośnikom całodziennych wycieczek skitourowych i długich zjazdów w stylu “big mountain”. Uczestnicy poza posiadaniem odpowiedniego sprzętu (sprzęt skiturowy i lawinowy, raki, czekan, uprząż) powinni być gotowi na podejścia rzędu 1000-1500 metrów przewyższenia dziennie. Na tym wyjeździe poza pierwszy dniem rozjazdu nie planujemy korzystać wyciągów. Przez wszystkie dni jeździmy z zaprzyjaźnionymi lokalnymi przewodnikami, którzy dostosują program wycieczek odpowiednio do panujących warunków pogodowo-śniegowych i poziomu uczestników wyjazdu.
Przykładowe rejony działań: Tetnuldi Ski Resort, Guli Pass, Laila Pass, Koruldi Lakes, a także wyjazdowy highlight – Chalaadi Glacier, czyli 2-dniowa skitura z noclegiem w chatce Cloud Base u stóp przepięknej Uszby.
Dojazd:

Cena wyjazdu nie zawiera transportu PL-Kutaisi-PL, dlatego uczestnicy kupują bilety lotnicze we własnym zakresie, a my organizujemy wspólne transfery z i na lotnisko dostosowane do poniższych lotów:

14.03.2024 przylot do Kutaisi przed godz. 12:45

21.03.2024 wylot z Kutaisi po godz. 13:20

Bezpośrednio z Warszawy, Krakowa i Katowic do Kutaisi latają tanie linie WizzAir. Przy zakupie biletu warto pamiętać o wyborze opcji z bagażem rejestrowanym oraz kupnie przewozu sprzętu narciarskiego (+€45 w 1 stronę): [link].

Łączone połączenia można znaleźć na stronie Skyscanner (https://www.skyscanner.pl/).

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na na nartach, zwłaszcza poza trasą, wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów zimowych i sportów ekstremalnych. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Rezerwacje:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zaliczkę 30% podczas rejestracji.

2. Wpłać resztę kwoty do 2 tygodni przed wyjazdem.

Zniżki:

First Minute: zapisz się i wpłać zaliczkę do 15.10.2023 – rabat 760 zł.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 380 zł.

* zniżki nie sumują się

Cena zawiera

– zakwaterowanie (7 nocy) zgodnie z programem wyjazdu

– 6-dniowy program freetourowy

– transfer Kutaisi-Mestia-Kutaisi oraz przejazdy na miejscu

– opiekę lokalnego przewodnika wysokogórskiego IVBV/UIAGM/IFMGA oraz polskiego instruktora narciarstwa wysokogórskiego PZA

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– biletu lotniczego

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

– wyżywienia (poza śniadaniami)

– wypożyczenia sprzętu skitourowo-alpinistycznego i lawinowego ABC

Swanetia (Gruzja)
OFERTA WRÓTCE
marzec 2025
~8000 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO