Freetour Camp

Swanetia (Gruzja)
19-26.03.2022
OPIS

Swanetia to zupełnie inna Gruzja niż ta znana z kurortu Gudauri

Kiedyś w pełni dziki i niebezpieczny rejon gór Kaukazu Wielkiego, dzisiaj otwiera się powoli na ruch turystyczny zachowując to, co w nim najpiękniejsze. Freetour Camp to świetna propozycja dla miłośników widokowego skitourowania, którym niestraszne są długie zjazdy w stylu “big mountain”.

Swanetia:

Swanetia to wyjątkowo malowniczy i jeszcze mało skomercjalizowany rejon wysokogórski Gruzji. Mestia (stolica) w przeciwieństwie do Gudauri to niewielkie klimatyczne miasteczko i jednocześnie świetna baza wypadowa do wielu eskapad skitourowych zakończonych długimi zjazdami w stylu “big mountain”. Mestia razem z obszarem Górnej Swanetii wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Zakwaterowanie:

Nasz Guest House zlokalizowany jest w samym centrum Mestii. W pobliżu sklep i bar z Apres Ski. Do dyspozycji gości są pokoje 2-, 3- i 4-osobowe z łazienkami. Gospodarze serwują śniadania i obiadokolacje.

Dojazd:
Każdy uczestnik wyjazdu kupuje bilety lotnicze we własnym zakresie, a my organizujemy wspólne transfery . Z Polski do Kutaisi lata WizzAir z różnych miast, ale sugerujemy zakup biletów z Krakowa lub Katowic, ponieważ godziny tych rejsów gwarantują dogodne transfery na miejscu. Kupując bilety w tanich liniach warto pamiętać o dodatkowym bagażu – bagażu rejestrowanym i/lub bagażu na sprzęt sportowy (sprytniejsi potrafią spakować się do pokrowców narciarskich). Transfer Kutaisi–Mestia–Kutaisi organizowany przez nas będzie dostosowany do poniższych lotów:
Katowice 19.03.2022 KTW-KUT 06:35->12:45 / 26.03.2022 KUT-KTW 13:20->13:45
Kraków 19.03.2022 KRK-KUT 06:00->12:10 / 26.03.2022 KUT-KRK 12:45->13:05
Ubezpieczenie:

Uczestnicy wyjazdu objęci są podstawowym ubezpieczeniem turystycznym. Jazda na nartach w Gruzji, a zwłaszcza poza trasami, wymaga dodatkowego ubezpieczenia obejmującego sporty podwyższonego ryzyka oraz koszty ratownictwa. Polecamy jeden z wariantów całorocznych (Alpenverein czy Bezpieczny Powrót) lub doubezpieczenie się na ten konkretny wyjazd.

Zniżki:

Jeśli byłaś/-eś z nami na wyjeździe/kursie w tym lub zeszłym sezonie przysługuje Ci rabat €100.

Ramowy plan wyjazdu:
19.03.2022 lot do Kutaisi i transfer do Mestii
20-25.03.2022 pobyt i jazda na nartach/snowboardzie w Swanetii (6 dni)
26.03.2022 transfer do Kutaisi i lot powrotny do Polski
PROGRAM FREETOUROWY:
Program dedykowany jest miłośnikom całodziennych wycieczek skitourowych i długich zjazdów w stylu “big mountain”. Uczestnicy poza posiadaniem odpowiedniego sprzętu (sprzęt skiturowy i lawinowy, raki, czekan, uprząż) powinni być gotowi na podejścia rzędu 1000-1500 metrów przewyższenia dziennie. Na tym wyjeździe poza pierwszy dniem rozjazdu nie planujemy korzystać wyciągów. Przez wszystkie dni jeździmy z zaprzyjaźnionymi lokalnymi przewodnikami, którzy dostosują program wycieczek odpowiednio do panujących warunków pogodowo-śniegowych i poziomu uczestników wyjazdu. W planach mamy na przykład: Guli Pass, Laila Pass, Koruldi Lakes, Chalaadi Glacier, a także nocleg w chatce Cloud Base u stóp przepięknej Uszby i z widokiem na masyw Tetnuldi.
Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej do 05.03.2022.
Cena zawiera

– zakwaterowanie 7 nocy w pokojach z łazienkami (Mestia)
– 6-dniowy program freetourowy
– wyżywienie HB
– transfer Kutaisi-Mestia-Kutaisii oraz przejazdy na miejscu
– opiekę wykwalifikowanego lokalnego przewodnika GMGA oraz polskich przewodników/ instruktorów narciarstwa wysokogórskiego
– prezent od Freeride Academy
– klimat #adventureskiingahead
– podstawowe ubezpieczenie turystyczne

Cena nie zawiera

– biletu lotniczego
– ubezpieczenia obejmującego jazdę poza trasami
– ewentualnych przejazdów wyciągami (max. €50/camp)
– wypożyczenia sprzętu skitourowo-alpinistycznego i lawinowego ABC

Swanetia (Gruzja)
19-26.03.2022
od 6110 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO