Big Mountain Freeride

La Grave (Francja)
luty 2025
OPIS

Miejsce, w którym freeriderzy zakochują się od pierwszego wejrzenia

La Grave to kultowa alpejska miejscówka i zarazem unikatowa na skalę europejską. To miejsce, w którym każdy prawdziwy freerider zakochuje się od pierwszego wejrzenia. Tu w kolejce do jedynego wyciągu w “ośrodku” czekają wyłącznie właściciele szerokich nart, dla których po wyjeździe na górną stację otwiera się bezkres pozatrasowych możliwości – od kultowych technicznych żlebów po otwarte lodowcowe pola. Dzięki wsparciu od lokalnych przewodników IVBV możesz liczyć na codzienną dawkę świeżej adrenaliny!

Wyjazd dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy, którzy mają już doświadczenie pozatrasowe poparte odpowiednim wykazem skiturowym/skialpinistycznym lub byli uczestnikami wcześniejszych wyjazdów Freeride Academy.

La Grave:
La Grave to mała (~500 mieszkańców) malownicza górska wioska, w której zimą życie toczy się wokół narciarstwa pozatrasowego. Mimo ogromnej popularności wśród freeriderów “ośrodek” ten utrzymuje nadal swój niezastąpiony charakter i nie daje się skomercjalizować. Na miejscu tylko jeden wyciąg wywożący narciarzy na 3200 m n.p.m., kilka restauracji i kultowy bar K2, w którym po nartach wszyscy spotykają się przy piwie.
Ramowy program:

10.02.2024 (SOBOTA)

Przylot do Grenoble, transfer do La Grave i zakwaterowanie.

11.02.2024 (NIEDZIELA)

Rozjeżdżenie i przypomnienie wiedzy lawinowo-skiturowo-alpinistycznej w terenie pod okiem instruktora FA.

12.02.2024(PONIEDZIAŁEK)-16.02.2024 (PIĄTEK)

Jazda i wycieczki z lokalnymi przewodnikami wysokogórskimi IVBV/UIAGM/IFMGA

17.02.2024 (SOBOTA)

Wykwaterowanie i transfer na lotnisko w Grenoble

 

PROGRAM BIG MOUNTAIN FREERIDE:

Program dedykowany jest dla doświadczonych narciarzy, którym nie straszna jest jazda w terenie wysokogórskim i lodowcowym. Uczestnicy poza posiadaniem odpowiedniego sprzętu (sprzęt skiturowy i lawinowy, raki, czekan, uprząż+2 karabinki) powinni być gotowi na krótkie podejścia rzędu 500-1000 metrów przewyższenia dziennie w poszukiwaniu dziewiczego puchu, który nie zawsze jest dostępny bezpośrednio przy wyciągu (gondolki wywożą narciarzy na 3200 m). Poza pierwszym dniem rozjazdu przez wszystkie dni jeździmy z zaprzyjaźnionymi lokalnymi przewodnikami, którzy dostosują program wycieczek odpowiednio do panujących warunków pogodowo-śniegowych i poziomu uczestników wyjazdu.

Dojazd:

Cena wyjazdu nie zawiera transportu PL-La Grave-PL, dlatego na miejsce uczestnicy dojeżdżają we własnym zakresie (autem lub samolotem). Jeśli chcesz jechać swoim autem, daj znać – pomożemy znaleźć Ci współtowarzyszy podróży. 

Dla lecących samolotem będziemy organizować wspólne transfery z i na lotnisko w Grenoble (GNB) dostosowane do poniższych lotów:

10.02.2024 przylot do Grenoble przed godz. 14:40

17.02.2024 wylot z Grenoble po godz. 15:30

Bezpośrednio w Warszawy do Grenoble latają tanie linie WizzAir. Przy zakupie biletu warto pamiętać o wyborze opcji z bagażem rejestrowanym oraz kupnie przewozu sprzętu narciarskiego (+€45 w 1 stronę): [link].

Łączone połączenia można znaleźć na stronie Skyscanner (https://www.skyscanner.pl/).

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na na nartach, zwłaszcza poza trasą, wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów zimowych i sportów ekstremalnych. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Rezerwacje:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zaliczkę 30% podczas rejestracji.

2. Wpłać resztę kwoty do 2 tygodni przed wyjazdem.

Zniżki:

First Minute: zapisz się przed 15.10.2023 i wpłać zaliczkę podczas rejestracji  – rabat 940 zł (ilość miejsc limitowana).

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 470 zł.

* zniżki nie sumują się

Cena zawiera

– zakwaterowanie 7 nocy w apartamencie pod samą kolejką

– 6-dniowy skipass

– 6-dniowy program pozatrasowy

– opiekę lokalnego przewodnika wysokogórskiego IVBV/UIAGM/IFMGA oraz polskich instruktorów FA

– transfery z i na lotnisko w Grenoble oraz ewentualne transfery na miejscu

– wypożyczenie uprzęży i 2 karabinków

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– dojazdu (przelotu lub dojazdu własnym autem)

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

– wyżywienia

– wypożyczenia sprzętu skitourowo-alpinistycznego i lawinowego ABC

La Grave (Francja)

BRAK MIEJSC

luty 2025
~9000-10000 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO