fbpx

#JAPOW

Hokkaido (Japonia)
styczeń 2025
OPIS

#JAPOW - marzenie każdego szanującego się freeridera

Sushi, sake, samuraje i wojownicy sumo… ale także najlżejszy powder na świecie. To właśnie ze względu na ten legendarny śnieg, jego jakość i nieprawdopodobną ilość (nawet do 16 metrów rocznego opadu!) japońską wyspę odwiedzają co roku freeriderzy z całego świata. Niektórzy z Was mają to już za sobą, inni nadal śnią o jeździe na Hokkaido, a nadchodzący sezon to idealna okazja do spełnienia marzeń czy wspaniałych powrotów. Zapraszamy na przepyszną ucztę w doborowym towarzystwie, z której na pewno nikt nie wróci głodny, a doznań narciarsko-kulturowo-kulinarnych nie zabraknie.

Hokkaido:

Druga, co do wielkości, wyspa w północnej Japonii. Górzysty krajobraz wyspy i morski klimat sprawiają, że zima bywa tu nie tylko surowa (trwa ok. 5 miesięcy), ale towarzyszą jej bardzo obfite opady śniegu. Dzięki wulkanicznemu charakterowi gór na wyspie znajdziemy dużą ilość gorących źródeł (onsenów), często zagospodarowanych i przystosowanych do relaksu po długim dniu na nartach. Na wyspie znajduje się aż sześć parków narodowych, a najwyższy szczyt to wulkan Asahi-dake (2291 m n.p.m.). Naszą bazą wypadową będzie rejon Niseko – rozsławionego przez australijczyków i nowozelandczyków, a także znanego z licznych produkcji filmowych o tematyce freeride’owej.

Zakwaterowanie:

Mieszkamy w Black Diamond Logde w pobliżu Niseko Village – typowym przybytku stworzonym przez narciarzy dla narciarzy, który co roku odwiedzają rzesze freeriderów z całego świata. Do dyspozycji naszej grupy pokoje 2-osobowe z łazienkami na korytarzu. Istnieje możliwość rezerwacji pokoju 1-osobowego za dopłatą (+1650 zł). Na miejscu bar i restauracja serwująca zarówno japońską, jak i zachodnią kuchnię.

W cenie noclegu są śniadania, a o lunche i obiadokolacje każdy z uczestników dba we własnym zakresie, ale biorąc pod uwagę doświadczenie z zeszłych lat grzechem byłoby nie korzystać z dobrodziejstw kulinarnych Japonii, dlatego zakładamy wspólne obiadokolacje “na mieście”. 

Ze względu na wczesnoporanny lot powrotny do Polski ostatni nocleg połączony z krótkim zwiedzaniem przewidujemy w hostelu w Sapporo.

Ramowy program:

02.01.2024 (WTOREK)

Poranny wylot z Warszawy (07:45) i lot z 2 przesiadkami do Sapporo (~21 h).

03.01.2024 (ŚRODA)

Popołudniowe lądowanie w Sapporo (12:25) i transfer do Niseko (~2 h).

04.01.2024 (CZWARTEK)-10.01.2024 (ŚRODA)

Jazda na nartach i skitoury w okolicach Niseko. Po siódmym dniu (środa 10.01.2024) przejazd do Sapporo – krótkie zwiedzanie i nocleg.

11.01.2024 (CZWARTEK)

Poranny wylot (07:30) wylot do Polski.

12.01.2024 (PIĄTEK)

Wieczorne lądowanie w Warszawie (21:10).

 

PROGRAM FREETOUROWY:

Program dedykowany jest dla średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów, którzy kondycyjnie przygotowani są na podejścia rzędu 1000-1500 metrów przewyższenia, ale także mają już doświadczenie w jeździe w głębokim śniegu. Uczestnicy muszą posiadać sprzęt skiturowy/splitboardowy, lawinowe ABC oraz raki i czekan. Podczas wyjazdu planujemy jazdę w resortach (4 dni) takich jak: Niseko Area, Rusutsu, Moiwa i Kiroro oraz skitoury (3 dni) w rejonie Shiribetsu czy Nito, a także wejście na najwyższy szczyt w okolicy – wulkan Yotei (1898 m n.p.m.). Uzupełnieniem dla rozjeżdżania okolicznych lasów, poduch i wulkanów będzie apres-ski w formie wizyt relaksacyjnych w licznych onsenach, podróży kulinarnych w sprawdzonych susharniach czy ramen shopach, a także ewentualna nocna jazda w Niseko.

Pogoda w górach bywa zmienna, a bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego lokalny przewodnik wraz z instruktorem FA dostosuje odpowiednio plany górskie do aktualnie panujących warunków i poziomu uczestników wyjazdu.

Dojazd:

Cena wyjazdu nie zawiera przelotu do Sapporo (CTS), dlatego uczestnicy kupują bilety we własnym zakresie. Mamy zorganizowane wspólne transfery z i na lotnisko dostosowane do poniższych lotów:

03.01.2024 przylot do Sapporo: godz. 13:25

11.01.2024 wylot z Sapporo: godz. 07:30

Dogodne połączenia w tych godzinach można znaleźć z Krakowa, Warszawy czy Gdańska na stronie skyskanner.pl. Przy zakupie biletu warto pamiętać o wyborze opcji z bagażem rejestrowanym oraz kupnie przewozu sprzętu narciarskiego.

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na na nartach, zwłaszcza poza trasą, wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów zimowych i sportów ekstremalnych. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub do ubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Dokumenty wjazdowe:

Wjazd do Japonii dla Polaków nie wymaga wizy. Wystarczy paszport ważny minimum 6 miesięcy.

Rezerwacje:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zaliczkę 30% podczas rejestracji.

2. Wpłać resztę kwoty na konto podane w e-mailu do 2 tygodni przed wyjazdem.

 

Zniżki:

First Minute: zapisz się i wpłać zaliczkę do 30.09.2023 – rabat 1480 zł.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 740 zł.

 

Cena zawiera

– zakwaterowanie B&B (8 nocy) zgodne z programem 

– 7-dniowy program freetourowy (freeride w resortach/skitoury/atrakcje apres-ski)

– opiekę lokalnego przewodnika i instruktorów Freeride Academy

– transfery z i na lotnisko w Sapporo oraz lokalne transfery

– kolację powitalną z tradycyjnymi daniami z regionu

– relacja zdjęciowa z wyjazdu od profesjonalnego fotografa – Tomka Ustupskiego

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– biletu lotniczego

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

– wypożyczenia sprzętu skiturowo-alpinistycznego i lawinowego ABC

– skipassów (~€50-70/dzień)

– wyżywienia poza kolacją powitalną

Hokkaido (Japonia)
OFERTA WKRÓTCE
styczeń 2025
~15000 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO