Międzygalaktyczny Transfer
Między Sezonami

Tatry (Polska)
02-04.08.2024
OPIS

Międzygalaktyczny Transfer powraca w odświeżonej formule!

Żołnierzy freeride’u z roku na rok przybywa, dlatego trzeba godnie zakończyć sezon zimowy 2023/2024 i z pieśnią na ustach radośnie zaplanować kolejny. W luźnej, i jak zawsze sportowej, atmosferze spotykamy się w Kościelisku w pierwszy weekend sierpnia. Trochę się spocimy, może trochę ubrudzimy, a na koniec przepłuczemy gardła piwkiem czy innymi zacnymi trunkami przy ognisku podczas urodzin Michała „Miśka” Ślusarczyka. W tym roku naszą bazą będzie Chata MTB, gdzie wygodnie zaparkujecie kampera, rozbijecie namiot czy po prostu wynajmiecie pokój.

Poza ekskluzywną prezentacją przyszłorocznej oferty zima 2024/2025 zaplanowaliśmy szereg aktywności od rowerów MTB (enduro shuttle, jak i e-bike’i), po trekking w Tatrach Zachodnich, a na rodzinnych wycieczkach kończąc. Udział w 2-dniowych zajęciach jest całkowicie bezpłatny, wystarczy, że wybierzecie jedną z opcji noclegowych i wypożyczycie brakujący sprzęt.

Aktywności:

Jak wiadomo latem w Tatrach sporo zależy od pogody. Słoneczny weekend mamy zarezerwowany, ale poniższy plan może ulec delikatnym korektom.

GRAŃ SKRZYNIAREK

Skrzyniarki to odcinek grani głównej Tatr Zachodnich pomiędzy Spaloną Kopą (2083 m) a Zadnią Salatyńską Przełęczą (1907 m) na Słowacji. Wyjątkowo widokowe miejsce i niezbyt oczywiste wśród wakacyjnych turystów w Tatrach. Przejście granią na pewno usatysfakcjonuje miłośników dużych ekspozycji, a rejon Doliny Rohackiej przywoła zimowo-skiturowe wspomnienia. Planujemy średnio zaawansowane tempo, ale każdy z uczestników powinien posiadać całkiem dobrą formę (ok. 1050 m podejścia i blisko 14 km). W miarę możliwości wjedziemy wyciągiem krzesełkowym w ośrodku Rohace-Spalena (€8). 

Wycieczkę poprowadzi licencjonowany Przewodnik Tatrzański – Michał Ślusarczyk.

Czas zajęć: 8-9 h z dojazdami

Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach.

ROWERY ENDURO (SHUTTLE BUS)

Wycieczka rowerowa połączona z elementami szkolenia. Jeździmy na single’ach w Kościelisku i Bukowinie przy wsparciu busa, który pomoże nam zredukować męczące podjazdy na rzecz większej ilości zjazdów. W zależności od ilości zgłoszonych osób planujemy podział na grupy.

Instruktorzy: Kuba Gąsienica i Andrzej Smereczyński

Czas zajęć: ~6 h

Wymagany sprzęt: sprawny rower enduro/MTB, kask, ochraniacze kolan

ROWERY ELEKTRYCZNE ENDURO

Rowery elektryczne z sezonu na sezon zyskują mocno na popularności. Dzięki e-wsparciu w terenie górskim jesteśmy w stanie pokonać znacznie dłuższe dystanse przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności z jazdy. Zabierzemy Was na widokową wycieczkę po okolicy, która w pełni pozwoli Wam odkryć uroki elektryków i ich możliwości.

Przewodnik: Szymon Styrczula-Maśniak

Czas zajęć: ~6 h

Wymagany sprzęt: e-bike, kask i ewentualnie ochraniacze

Cena wypożyczenia roweru: 300 zł/os/dzień

WSPINANIE W LEJOWEJ

Niedziela to dzień lądowania po sobotnim ognisku i wyjazdów do domów. Dla tych, którzy nie będą mieli już siły pedałować na rowerach proponujemy kocyk, relaks i wspinanie w Dolinie Lejowej.

Wymagany sprzęt: poza butami wspinaczkowymi całość sprzętu będzie można pożyczyć bezpłatnie na miejscu

RODZINNY WEEKEND

Na Transfer zapraszamy całe rodziny. Starsza młodzież będzie mogła dołączyć do powyższych aktywności dla dorosłych, a najmłodsi pod opieką rodziców/rodzica również będą mogli aktywnie spędzić weekend. W zależności od pogody i rozkładu wiekowego w grupie planujemy wycieczkę rowerową z Chochołowa w kierunku Trzciany, wycieczkę do Jaskini Mylnej czy wspinanie w Dolinie Lejowej.

Wymagany sprzęt w zależności od potrzeb: rowery, przyczepki i foteliki rowerowe – możemy pomóc w organizacji sprzętu z lokalnej wypożyczalni

Ramowy program:

Impreza, jak i jej program, ma luźny charakter z naciskiem na integrację i miłe spędzenie weekendu, dlatego przyjeżdżając do nas w Tatry możesz uczestniczyć w programie w pełnym wymiarze, dołączyć tylko w niektóre dni lub po prostu podążać swoimi ścieżkami w ciągu dnia i wspólnie relaksować się wieczorem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników naszych szkoleń i wyjazdów, ich rodziny, przyjaciół, a także przyjaciół przyjaciół.

Orientacyjny plan imprezy:

02.08.2024 (PIĄTEK)

od godz. 16:00 – przyjazdy i zakwaterowanie

03.08.2024 (SOBOTA)

godz. 8:00-17:00 – aktywności/czas wolny

godz. 19:00 – ognisko/impreza urodzinowa Michała „Miśka” Ślusarczyka

04.08.2024 (NIEDZIELA)

godz. 08:00-16:00 – aktywności/czas wolny

po godz. 16:00 – powrót do rzeczywistości/wyjazdy do domów.

Zakwaterowanie:

Naszą bazą będzie Chata MTB w Kościelisku, w której mamy różne opcje noclegowe w klimacie górskiego schroniska tuż pod wejściem do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na miejscu ogólnodostępna kuchnia, przechowalnia na rowery, sauna oraz duży ogród z miejscem na ognisko i zadaszoną salą w razie niepogody.

POKOJE GOŚCINNE:

Miłośnikom wygodnych łóżek proponujemy nocleg w pokojach 2-6-osobowych. 

Miejsce w pokoju wieloosobowym: 200 zł/os/2 noce

Dwójka z łóżkiem małżeńskim: 300 zł/os/2 noce

Ilość miejsc noclegowych w Chacie MTB jest ograniczona, więc zwlekających z zapisami będziemy kwaterować w pokojach gościnnych po sąsiedzku. Liczy się kolejność zgłoszeń.

POLE CAMPINGOWE:

W ogrodzie obok Chaty można wygodnie rozbić namiot lub zaparkować kampera. Do dyspozycji biwakujących prysznice i kuchnia. 

Cena: 70 zł/os/2 noce

 

Wyżywienie:

Każdy z uczestników organizuje wyżywienie we własnym zakresie. W ramach przerw podczas zajęć będziemy korzystać z dobrodziejstw gastronomicznych Podhala i okolic, a w trakcie sobotniego ogniska każdy wrzuca na ruszt i wlewa do kubeczka to, co najbardziej lubi.

Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zaliczkę 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej do 2 tygodni przed wyjzdem.
Cena zawiera

– zakwaterowanie zgodnie z wybranym wariantem

– bezpłatny udział w aktywnościach zgodnie z ustalonym programem

Cena nie zawiera

– wypożyczenia potrzebnego sprzętu

– biletów wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego

– wyżywienia

– dojazdów

– ubezpieczenia

 

Tatry (Polska)

OSTATNIE MIEJSCA

02-04.08.2024
od 70 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO