fbpx

Międzygalaktyczny Transfer Między Sezonami

Tatry (Polska)
16-19.06.2022
OPIS

Przybądź do Szałasu na Polanie i pokaż na co Cię stać!

Żołnierzy freeride’u z roku na rok przybywa, dlatego trzeba godnie zakończyć sezon zimowy i z pieśnią na ustach radośnie wkroczyć w sezon letni. W luźnej i jak zawsze sportowej atmosferze spotykamy się w Szałasie na Polanie, gdzie udowodnimy naszą wartość. Trochę się spocimy, może trochę ubrudzimy, a na koniec przepłuczemy gardła piwkiem czy innymi zacnymi trunkami.

Dołączcie do nas i pokażcie na co Was stać!

Aktywności:

16.06.2022 (CZWARTEK)

VIA FERRATY

Via Ferrata („stalowa droga”) to pomysł na bezpieczne zdobywanie pięknych szczytów, pokonywanie stromych górskich ścian czy głębokich kanionów. Wspinacze poza kaskiem i uprzężą wyposażeni są w specjalne systemy asekuracji i poruszają się po przygotowanych i zabezpieczonych stalowych drogach. Trasy o różnym poziomie trudności sprawiają radość zarówno początkującym, jak i zaawansowanym turystom górskim. W ramach szkolenia odwiedzimy słowackie via ferraty w miejscowości Skałka, a podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się jak bezpiecznie poruszać się po “stalowych drogach”, w jaki sposób używać specjalistycznego sprzętu do asekuracji, jak wybrać i zaplanować odpowiednią trasę oraz jak radzić sobie w sytuacjach awaryjnych.

Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach

Czas zajęć: 8-10h (z dojazdami)

Cena z dojazdem Kościelisko-Ferraty-Kościelisko: 300 zł/os

17.06.2022 (PIĄTEK)

GRAŃ ROHACZY

Najpiękniejszy, a zarazem jeden z najtrudniejszych szlaków w Tatrach Zachodnich, nazywany “Orlą Percią Tatr Zachodnich”. Widokowe przejście granią na pewno usatysfakcjonuje miłośników dużych ekspozycji. Tempo wycieczki jest zaplanowane dla średnio zaawansowanych turystów, ale każdy z uczestników musi posiadać całkiem dobrą formę (ok. 1500 m podejścia i blisko 20 km). Uczestnicy będą wyposażeni w niezbędny sprzęt do asekuracji (uprząż, kask i system do asekuracji), a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał licencjonowany Przewodnik Tatrzański. Rohacze zaatakujemy od strony Doliny Chochołowskiej lub Rohackiej i płaską część dolin planujemy pokonać na rowerach.

Czas zajęć: 8-9 h

Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach

Cena: 250 zł/os (wypożyczenie roweru +60 zł)

18.06.2022 (SOBOTA)

MNICH

Najbardziej charakterystyczna iglicka nad Morskim Okiem, od której większość zaczyna pozaszlakową turystykę w Tatrach. Wariantów zdobycia szczytu jest kilka, ale my zabierzemy Was najprostszą drogą przez tzw. “płytę”, która mimo to nadal ma charakter wspinaczkowy i wymaga asekuracji liną. Nad bezpieczeństwem wyjścia czuwać będzie licencjonowany Wysokogórski Przewodnik Tatrzański. Niezapomniane widoki gwarantowane! 

Czas zajęć: 6-7 h

Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach

Cena: 600 zł/os (w tym wypożyczenie sprzętu wspinaczkowego) 

ORLA PERĆ

Orla Perć to najtrudniejszy szlak w Tatrach polskich. Wysokie szczyty, wąskie granie, duuuża ekspozycja, zapierające dech w piersiach widoki to wizytówka tej trasy. Podczas wycieczki pokonacie najpiękniejsze fragmenty tej podniebnej ścieżki. Tempo wycieczki jest zaplanowane dla średnio zaawansowanych turystów, ale każdy z uczestników musi posiadać całkiem dobrą formę (ok. 1200 m podejścia i ponad 20 km). Uczestnicy będą wyposażeni w niezbędny sprzęt do asekuracji (uprząż, kask i system do asekuracji), a nad ich bezpieczeństwem będzie czuwał licencjonowany Przewodnik Tatrzański.

Czas zajęć: 7-8 h

Wymagany sprzęt: plecak, odpowiedni do panującej pogody ubiór, kurtka przeciwdeszczowa, buty sportowe/do chodzenia po górach

Cena: 250 zł/os

19.06.2022 (NIEDZIELA)

ROWERY ENDURO (SHUTTLE BUS):

Wycieczka rowerowa połączona z elementami szkolenia: prawidłowa pozycja na rowerze MTB, technika pokonywania zakrętów oraz pokonywanie stromych zjazdów. Jeździmy przy wsparciu busa, który pomoże nam zredukować męczące podjazdy na rzecz większej ilości zjazdów. W zależności od ilości zgłoszonych osób planujemy podział na grupy.

Czas zajęć: 4-5 h

Wymagany sprzęt: sprawny rower enduro/MTB, kask, ochraniacze kolan i łokci

Cena: 250 zł/os/dzień

ROWERY ELEKTRYCZNE ENDURO

Rowery elektryczne z sezonu na sezon zyskują mocno na popularności. Dzięki e-wsparciu w terenie górskim jesteśmy w stanie pokonać znacznie dłuższe dystanse przy jednoczesnym zachowaniu przyjemności z jazdy. Zabierzemy Was na widokową wycieczkę po okolicy, która w pełni pozwoli Wam odkryć uroki elektryków i ich możliwości.

Czas zajęć: 4-5h

Wymagany sprzęt: kask

Cena z wypożyczeniem e-bike: 400 zł/os/dzień

Orientacyjny plan imprezy:

Impreza, jak i jej program, ma luźny charakter z naciskiem na integrację i miłe spędzenie długiego weekendu, dlatego przyjeżdżając do nas w Tatry możesz uczestniczyć w programie w pełnym wymiarze, dołączyć tylko w niektóre dni lub po prostu podążać swoimi ścieżkami w ciągu dnia i wspólnie relaksować się wieczorami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników naszych szkoleń i wyjazdów, ich rodziny, przyjaciół, a także przyjaciół przyjaciół.

15.06.2022 (ŚRODA)

od godz.16:00 – przyjazdy pierwszych gości

godz. 20:00 – rozgrzewkowe ognisko powitalne na Polanie

16.06.2022 (CZWARTEK)-18.06.2022 (SOBOTA)

godz. 6:00-18:00 – aktywności/czas wolny

godz. 20:00 – ognisko/impreza

19.06.2022 (NIEDZIELA)

godz. 6:00-18:00 – aktywności/czas wolny

po godz. 18:00 – powrót do rzeczywistości/wyjazdy do domów.

Zakwaterowanie:

Uczestnikom Międzygalaktycznego Transferu udostępniamy 2 opcje noclegowe w bezpośrednim sąsiedztwie Szałasu.

POLE CAMPINGOWE:

Na Polanie obok Szałasu będzie można rozbić namiot czy zaparkować kampera. Na miejscu do dyspozycji będą Toi-toie i sąsiedzki potok.

Cena: 120 zł/os/4 noce

POKOJE GOŚCINNE:

Miłośnikom wygodnych łóżek i ciepłego prysznica proponujemy nocleg w 4-osobowych pokojach gościnnych z łazienkami i ogólnodostępną kuchnią.

Cena: 360 zł/os/4 noce

Wyżywienie:

Uczestnicy Transferu organizują wyżywienie we własnym zakresie. Sąsiadujące z Szałasem Bistro Repeta przygotuje specjalne menu śniadaniowo-lunchowe, a o gastro-oprawę w trakcie piątkowej i sobotniej imprezy zadba niezastąpiona Karczma Polany.

Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej do 08.06.2022.
Tatry (Polska)
16-19.06.2022
od 250 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO