Ratraki w Górach Szar

Popova Šapka (Macedonia)
11-17.03.2024
OPIS

Wizyta w Popovej Šapce odmieni Twoje spojrzenie na freeride!

Dzięki wsparciu ratraków w jeden dzień robimy tyle metrów przewyższenia, co na tygodniowym wyjeździe skiturowym, dlatego Macedonia to świetna propozycja dla osób, które znacznie bardziej cenią sobie jazdę nad ilość wyspacerowanych kilometrów. Piękne widoki, przepyszna kuchnia, hotel ze SPA i lokalne napitki to kolejne mocne argumenty, dla których warto odwiedzić Góry Szar. 

W ramach tego samego wyjazdu przygotowaliśmy dla Was 2 programy, gdzie jeden z nich opiera się wyłącznie na jeździe ratrakami (5 dni), a drugi poza jazdą ratrakami (4 dni) przewiduje dodatkowo próbę zdobycia najwyższego szczytu Macedonii – Korab (1 dzień). Więcej informacji poniżej w zakładce Ramowy Program.

Popova Šapka:

Popova Sapka to kurort w północnej Macedonii położony na wysokości ponad 1700 metrów w paśmie gór Szar ciągnącym się także przez Kosowo, Serbię i Albanię. Mimo, że lata “dyktatorskiego rozkwitu” tego miejsca już dawno się skończyły, to dalej dzięki wspaniałej kuchni i gościnności lokalesów czuć niepowtarzalny klimat, a piękne widoki i tereny pozatrasowe przyciągają freeriderów z całej Europy. Na miejscu funkcjonuje zaledwie kilka hoteli, a wyciągi służą lokalnej społeczności głównie do jazdy na sankach, co daje właściwie gwarancję pierwszych linii przez cały czas pobytu.

Dojazd:

Cena wyjazdu nie zawiera transportu PL-Popova Šapka-PL, dlatego na miejsce uczestnicy mogą dojechać busem z Zakopanego lub we własnym zakresie (autem lub samolotem). Jeśli chcesz jechać swoim autem, daj znać – pomożemy znaleźć Ci współtowarzyszy podróży. 

BUS:

Organizujemy wspólny przejazd busem Zakopane-Popova Sapka-Zakopane. Podróż trwa około 14-15 godzin. Bus rusza z Polski w niedzielę (10.03.2024) w godzinach wieczornych (~22:00), a przejazd w dwie strony kosztuje 900 zł/os.

Zachęcamy do przedłużenia wyjazdu o Skiturowy Weekend pod Tatrami w terminie 08-10.03.2024.

SAMOLOT:

Dla lecących samolotem organizujemy wspólne transfery z i na lotnisko w Skopje (SKP) dostosowane do poniższych lotów:

11.03.2024 przylot do Skopje przed godz. 16:45

17.03.2024 wylot ze Skopje po godz. 13:25

Bezpośrednio w Warszawy do Skopje lata LOT. Wygodne połączenia również z Gdańska czy Krakowa można znaleźć na stronie Skyscanner (https://www.skyscanner.pl/). Przy zakupie biletu warto pamiętać o wyborze opcji z bagażem rejestrowanym oraz kupnie przewozu sprzętu narciarskiego.

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na na nartach, zwłaszcza poza trasą, wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów zimowych i sportów ekstremalnych. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Ramowy program:

11.03.2024 (PONIEDZIAŁEK):

Dojazd do Popovej Šapki i zakwaterowanie w hotelu

12.03.2024 (WTOREK)-16.03.2024 (SOBOTA)

Pobyt i jazda na nartach/snowboardzie (5 dni)

17.03.2024 (NIEDZIELA)

Wykwaterowanie i powrót do Polski

 

PROGRAM #1

Program przygotowany z myślą o tych, którzy znacznie bardziej cenią sobie jazdę nad podchodzeniem. 5 dni jazdy przy wsparciu ratraków pozwala zrobić nawet od 7000 do 10000 metrów przewyższenia dziennie. Nie potrzebujesz sprzętu skiturowego, bo typowe narty freeride’owe będą najlepszym wyborem.

PROGRAM #2

Program dedykowany dla narciarzy, których po 4 dniach niemiłosiernego nabijania metrów na Stravie zaczynają gryźć wyrzuty sumienia i tęsknią za typową skiturową wyrypą. Jeśli tylko warunki i pogoda pozwolą, to w ciągu pobytu w Popovej Sapce spróbujemy wejść na nartach na najwyższy szczyt Macedonii – Korab (2764 m n.p.m). Udział w tym programie będzie wiązał się z 1 noclegiem w innej lokalizacji oraz 1-dniową wycieczką skiturową. Musisz posiadać i umieć korzystać ze sprzętu skiturowego oraz raków i czekana.

Rezerwacje:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zaliczkę 30% podczas rejestracji.

2. Wpłać resztę kwoty do 2 tygodni przed wyjazdem.

Zniżki:

First Minute: zapisz się i wpłać zaliczkę do 15.10.2023 – rabat 790 zł.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 395 zł.

Cena zawiera

– zakwaterowanie 6 nocy hotelu ze SPA

– wyżywienie FB (śniadanie, lunch, obiadokolacja)

– wybrany 5-dniowy program pozatrasowy

– transfery z i na lotnisko w Skopje

– opiekę lokalnych przewodników oraz polskich instruktorów FA

– wypożyczenie lawinowego ABC i plecaka

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– dojazdu (przejazdu busem, przelotu lub dojazdu własnego autem)

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

– wypożyczenia raków i czekana (program #2)

Popova Šapka (Macedonia)

OSTATNIE 2 MIEJSCA

11-17.03.2024
7860 zł 
PROGRAM #1

PROGRAM #2

Dołącz do wydarzenia
PROGRAM #1

PROGRAM #2

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO