Fiordy & Skitury

Romsdalen (Norwegia)
kwiecień 2023
OPIS

Norweskie fiordy to idealny sposób na wiosenną jazdę w powderze!

Piękne widoki, wyjątkowo urozmaicony górsko teren i bliskość morza gwarantująca regularne dostawy “białego” najwyższego sortu. Jedziemy do Doliny Romsdalen, która leży w środkowej części kraju i nie jest jeszcze aż tak intensywnie eksplorowana, jak inne popularne tam narciarsko regiony. Na miejscu naszym przewodnikiem będzie Przemek Cholowa (IVBV), który działa na miejscu od ponad 15 lat i zna te rejony jak własną kieszeń.

Dolina Romsdalen:

Romsdalen to mekka skitouringu i freetouringu w środkowej Norwegii. Otaczające ją gory oferują wszystko, o czym każdy narciarz pozatrasowy może tylko zamarzyć. Wielkie otwarte zbocza urozmaicone o żleby, żlebiki i strome ściany. Wszystko to do 1400 m deniwelacji w jednej linii i z widokiem na norweskie fiordy, gdzie o śnieg nie trzeba się martwić, bo bliskość morza daje właściwie gwarancję świeżego opadu. Lokalne klasyki to Kirketaket, Droningskrona, Flotatind i Skjorta.

Zakwaterowanie:

Mieszkamy w Eresfjord/Øverås w dwóch typowych norweskich górskich chatach z widokiem na góry oraz jezioro Eikedalsvann. Domki są w pełni wyposażone – łazienka, salon z kominkiem i kuchnią. Do dyspozycji gości są pokoje 2-osobowe. Domy usytuowane z dala od cywilizacji – najbliższy sklep: 6 km, najbliższa restauracja: 20 km.

Wyżywienie: każdy z uczestników dba o posiłki we własnym zakresie lub gotuje wspólnie z innymi domownikami ze swojej chaty. Freeride Academy przygotuje kolację powitalną.

Dojazd:

Każdy uczestnik wyjazdu kupuje bilety lotnicze we własnym zakresie, a my organizujemy wspólne transfery z lotniska.

BAGAŻ NARCIARSKI:

Bagaż narciarski (narty+buty) można nad busami jadącymi do Norwegii z Kościeliska. 

Ramowy program:

NIEDZIELA:

Przylot i transfer do miejsca zakwaterowania.

NIEDZIELA-PIĄTEK:

Pobyt na miejscu i jazda na nartach/snowboardzie.

SOBOTA:

Wykwaterowanie, transfer na lotnisko i powrót do domów.

PROGRAM FREETOUROWY:

Program dedykowany jest miłośnikom całodziennych wycieczek skitourowych i długich zjazdów w stylu “big mountain”. Uczestnicy poza posiadaniem odpowiedniego sprzętu (sprzęt skiturowy i lawinowy, raki, czekan) powinni być gotowi na podejścia średnio 1000-1400 metrów przewyższenia dziennie. Program wycieczek zostanie odpowiednio dopasowany do panujących warunków pogodowo-śniegowych i poziomu uczestników wyjazdu. Zakładamy podział na 2 grupy.

Ubezpieczenie:

Uczestnicy wyjazdu objęci są podstawowym ubezpieczeniem turystycznym. Jazda na nartach w Norwegii, a zwłaszcza poza trasami, wymaga dodatkowego ubezpieczenia obejmującego sporty podwyższonego ryzyka oraz koszty ratownictwa. Polecamy jeden z wariantów całorocznych (Alpenverein czy Bezpieczny Powrót) lub doubezpieczenie się na ten konkretny wyjazd.

Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej do marca 2023.
Zniżki:

Jeśli byłaś/-eś z nami na wyjeździe/kursie w zeszłym lub w tym sezonie, upomnij się o rabat. Przy wpłacie „first minute” dodatkowe rabaty.

Cena zawiera

– zakwaterowanie w domku w pokoju 2-osobowym (6 nocy)

– 5-dniowy program freetourowy

– transfer z i na lotnisko Trondheim

– transfery na miejscu

– opiekę przewodnika wysokogórskiego IVBV i instruktorów Freeride Academy

– prezent od Freeride Academy

– klimat #adventureskiingahead

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne

– powitalna kolacja

Cena nie zawiera

– biletu lotniczego

– ubezpieczenia obejmującego jazdę poza trasami i koszty ratownictwa

– wypożyczenia sprzętu skitourowo-alpinistycznego i lawinowego ABC

– wyżywienia

Romsdalen (Norwegia)
kwiecień 2023
ok. 5600-6600 zł
START ZAPISÓW:
PAŹDZIERNIK 2022
Dołącz do wydarzenia
START ZAPISÓW:
PAŹDZIERNIK 2022

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO