fbpx

Freeride & Skitury – weekend
w Dolinie Rohackiej

Tatry Zachodnie (Słowacja)
marzec 2025
OPIS

Złap pierwsze linie w Tatrach Słowackich

Szkolenie w Dolinie Rohackiej dedykowane jest osobom, które znacznie bardziej cenią sobie jazdę niż robienie kilometrów na skiturach. Dzięki wsparciu krzesełka lądujemy na 1500 m n.p.m. by potem tylko na chwilę zapiąć foki i cieszyć się potężnymi możliwościami freeride’owymi okolic ośrodka Rohace-Spalena. Mieszkamy 5 min pieszo od dolnej stacji kolejki, więc “first chair” i pierwsze linie są w zasięgu naszych możliwości.

Dla kogo?

średniozaawansowani i zaawansowani ski/freetourowcy oraz splitboardziści

Dolina Rohacka:

Dolina Rohacka to górna część Dolny Zuberskiej w słowackich Tatrach Zachodnich, sąsiadująca z Doliną Chochołowską. Jej dużym atutem jest bliska odległość od Zakopanego (~50 km i 1 h jazdy) oraz łatwy dostęp samochodem do dolnej stacji ośrodka Rohace-Spalena, w którym do dyspozycji są 2 wyciągi krzesełkowe oraz kilka orczyków. Skitury z górnej stacji (1500 m) pozwalają na szybkie dotarcie na takie szczyty jak: Salatyński Wierch (2050 m), Spalona (2084 m) czy Pachoł (2166 m) i freeride w okolicznych żlebach.

Szkolenie:

Jeśli dobrze jeździsz na nartach i potrafisz chodzić na skitourach, to zabierzemy Cię na dłuższe wycieczki i zjazdy. Wszystko to pod okiem lokalnych przewodników i świetnych narciarzy, którzy znają Tatry i potrafią wybrać miejsca dostosowane do potrzeb i możliwości grupy oraz do aktualnych warunków w górach. Będziemy udzielać wskazówek, poprawisz swoją technikę jazdy i poruszania się w górach w warunkach zimowych.

Program szkolenia zakłada, że uczestnicy mają już za sobą pierwsze kroki na skiturach (potrafią samodzielnie obsługiwać sprzęt skiturowy i lawinowy), a także jeżdżą na nartach co najmniej na poziomie średniozaawansowanym (mają opanowany skręt równoległy). Działamy w kilku grupach (max. 6 osób) zgodnie z zadeklarowanym poziomem zaawansowania, a wycieczki prowadzą doświadczeni przewodnicy tatrzańscy, ratownicy TOPR i instruktorzy narciarstwa wysokogórskiego.

Ramowy program:

PROGRAM PODSTAWOWY:

PIĄTEK

Przyjazd do Doliny Rohackiej i zakwaterowanie od godziny 18:00.

SOBOTA

Wycieczka i szkolenie skiturowe (~8 h).

NIEDZIELA

Poranne wykwaterowanie, wycieczka skiturowa i wyjazd do domów około godz. 15:00-16:00.

 

PROGRAM ROZSZERZONY:

PIĄTEK

Przyjazd do Doliny Rohackiej i zakwaterowanie od godziny 18:00.

SOBOTA-NIEDZIELA

Wycieczki i szkolenie skiturowe (~8 h).

PONIEDZIAŁEK

Poranne wykwaterowanie, wycieczka skiturowa i wyjazd do domów około godz. 15:00-16:00.

Dojazd:

Cena wyjazdu nie zawiera transportu PL-Dolina Rohacka-PL, dlatego na miejsce uczestnicy wyjazdu dojeżdżają we własnym zakresie lub mogą skorzystać ze wspólnego transportu busem z Zakopanego. Koszt transportu w 2 strony: 100 zł/os.

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Jazda na na nartach, zwłaszcza poza trasą, wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów zimowych i sportów ekstremalnych. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Rezerwacje:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zaliczkę 30% podczas rejestracji.

2. Wpłać resztę kwoty do 2 tygodni przed wyjazdem.

Zniżki:

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 165 zł.

Cena zawiera

– wycieczki i szkolenie skiturowe (2 dni)

– zakwaterowanie (2 noce)

– prezent od Freeride Academy

– niepowtarzalny klimat #adventrueskiingahead

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– wypożyczenia sprzętu skiturowego (120-160 zł/dzień)

– wypożyczenia lawinowego ABC (50 zł/dzień)

– wypożyczenia raków i czekana (50 zł/dzień)

– wyżywienia

– dodatkowej wycieczki skiturowej w poniedziałek (program rozszerzony +625 zł)

– skipassu (€72/2 dni)

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów ekstremalnych (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

Tatry Zachodnie (Słowacja)
OFERTA WKRÓTCE
marzec 2025
~1700 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO