fbpx

Skiturowy Weekend

Tatry (Polska)
05-06.02.2022
OPIS

Sezon skiturowy w Tatrach wystartował na dobre!

Przez cały sezon co tydzień organizujemy weekendowe szkolenia skiturowe z możliwością rozszerzenia zajęć o piątek lub poniedziałek. Do wspólnej jazdy zapraszamy zarówno początkujących, jak i zaawansowanych.

 

Dla kogo?

początkujący, średniozaawansowani i zaawansowani ski/freetourowcy oraz splitboardziści

Szkolenie:

POCZĄTKUJĄCY:

Kurs lawinowy “intro” połączony z wycieczkami skiturowymi, zaprojektowany dla narciarzy, którzy dopiero zaczynają przygodę ze skituringiem oraz dla tych, którzy mają bardzo małe doświadczenie na tym froncie. Przez cztery dni nauczysz się podstawowych zasad poruszania się w górach zimą, poznasz sposoby radzenia sobie z zagrożeniami (lawiny, hipotermia, odmrożenia). Opanujesz obsługę lawinowego ABC, będziesz wiedzieć, co i kogo powinieneś zabierać ze sobą w góry. Dowiesz się też, jak dobrać odpowiedni sprzęt ski- i freeturowy do swoich potrzeb oraz jak skutecznie chodzić na fokach.
Kurs poprowadzą doświadczeni ratownicy TOPR, instruktorzy skituringu i przewodnicy tatrzańscy pod kierownictwem Michała Ślusarczyka.

ŚREDNIOZAAWANSOWANI I ZAAWANSOWANI:

Jeśli jesteś już po kursie lawinowym, dobrze jeździsz na nartach i potrafisz chodzić na skitourach zabierzemy Cię w bardziej ambitne miejsca, na dłuższe wycieczki i zjazdy. Wszystko to pod okiem lokalnych przewodników i świetnych narciarzy, którzy znają Tatry i potrafią wybrać miejsca dostosowane do potrzeb i możliwości grupy oraz do aktualnych warunków w górach. Będziemy udzielać wskazówek, poprawisz swoją technikę jazdy i poruszania się w górach w warunkach zimowych.Uczestnicy szkolenia średniozaawansowanego i zaawansowanego będą mogli również odświeżyć swoją wiedzę teoretyczną podczas wieczornych wykładów.

Ramowy program:

PIĄTEK od godz. 16:00 – przyjazd do Kościeliska i zakwaterowanie

SOBOTA – wycieczka i szkolenie skiturowe

NIEDZIELA – poranne wykwaterowanie, wycieczka skiturowa i wyjazd do domów (~15:00-16:00)

Zakwaterowanie:

Nasze pokoje gościnne zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie Polany Biały Potok i Szałasu Na Polanie. Świetna baza wypadowa dla wszelkich wycieczek w Tatry Zachodnie (bezpośrednie sąsiedztwo Doliny Chochołowskiej). Nieopodal znajduje się Wypożyczalnia Skiturowa Majesty, a także Bistro Repeta. Do dyspozycji gości są pokoje 3- i 4-osobowe z łazienkami oraz wspólna przestrzeń z ogólnodostępną kuchnią.

Galeria

 

Rezerwacje:

1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.

2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej do 28.01.2022.

Covid-19:

Mając na uwadze dobro nadchodzącego sezonu oraz ze względu na wprowadzane to nowe restrykcje w Polsce i w krajach, do których podróżujemy podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu wyjątkowych zasad na naszych wyjazdach i szkoleniach w sezonie 2021/2022. W trosce o Wasze i nasze bezpieczeństwo zapraszamy osoby posiadające aktualny “covid pass”, certyfikat ozdrowieńca lub aktualny negatywny wynik testu. Jednocześnie zapewniamy, że cała Ekipa Freeride Academy jest zaszczepiona.

Cena zawiera

– wycieczki i szkolenie skiturowo-lawinowe (2 dni)
– zakwaterowanie (2 noclegi) w 4-osobowych pokojach gościnnych z ogólnodostępną kuchnią (Kościelisko)
– prezent od Freeride Academy
– niepowtarzalny klimat #adventrueskiingahead

Cena nie zawiera

– wypożyczenia sprzętu skiturowego/splitboardowego i lawinowego
– dojazdów
– wyżywienia
– wyciągów (bardzo zależy od sytuacji śniegowej, ale nie planujemy używać ich zbyt dużo)
– ubezpieczenia obejmującego jazdę poza trasami i koszty ratownictwa
– wejść na teren TPN
– dodatkowych noclegów i ewentualnej wycieczki w piątek lub poniedziałek (+350 zł/dodatkowy nocleg+1 wycieczka, grupa min. 3 osoby)

Tatry (Polska)
05-06.02.2022
900 zł
Z zakwaterowaniem:

Bez zakwaterowania:

Dołącz do wydarzenia
Z zakwaterowaniem:

Bez zakwaterowania:

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO