Via Ferrata Camp

Dachstein (Austria)
10-16.08.2024
OPIS

“Drabina do nieba” z widokami zapierającymi dech w piersiach

Austriackie regiony – Karyntia czy Dachstein położone są znacznie bliżej niż najbardziej popularne “via ferraty” we włoskich Dolomitach, zatem to doskonały plan na lipcowo-sierpniowy urlop. Na miejsce dotrzemy szybciej i unikniemy wakacyjnych tłumów, a tym samym wykorzystamy w pełni 5 dni zaplanowanych na górskie aktywności. Okoliczne trasy lodowca Dachstein w masywie Alp Salzburskich dostarczą odpowiednich wrażeń zarówno średniozaawansowanym, jak i bardziej zaawansowanym, a widoki zaspokoją nawet najbardziej wymagających entuzjastów. Turkusowe jeziora, wapienne szczyty czy słynna “drabina do nieba” to tylko niektóre z atrakcji czekających na Was w rejonie wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jeśli zastanawiasz się czy ten wyjazd jest dla Ciebie, to zachęcamy do sprawdzenia swoich umiejętności na jednym z naszych weekendowych Kursów Via Ferratowych INTRO dla początkujących.

 

Szkolenie - Via Ferraty:

Via Ferraty to w dosłownym tłumaczeniu żelazne drogi, czyli wysokogórskie wycieczki o dużej ekspozycji zabezpieczone dodatkowymi stalowymi elementami typu liny, mostki czy drabinki. Turyści poruszający się po takich trasach wyposażeni są w dodatkowy sprzęt (kask, uprząż i lonża z absorberem), który znacząco podnosi bezpieczeństwo wspinaczki. Trasy są wyjątkowo widokowe i o ustalonych poziomach trudności (długość/przewyższenie). 

Na naszym szkoleniu nie tylko nauczysz się obsługi odpowiedniego wyposażenia via ferratowego, ale także zabierzemy Ciebie w najciekawsze miejsca regionu dostosowane do poziomu i możliwości grupy. Wszystko pod czujnym okiem polskich przewodników i instruktorów Freeride Academy.

Ramowy program:

DZIEŃ 0 (PIĄTEK)

Przyjazd do Kościeliska i zakwaterowanie osób, które wykupiły dodatkowy nocleg.

DZIEŃ 1 (SOBOTA)

7:00 Wyjazd z Kościeliska/Zakopanego i przyjazd na miejsce w godzinach późno popołudniowych. Podstawowe szkolenie via ferratowe i odprawa.

DZIEŃ 2-6 (NIEDZIELA-CZWARTEK)

Wycieczki na drogach ubezpieczonych (via ferratach) o różnej długości i stopniu trudności.

DZIEŃ 7 (PIĄTEK)

Poranny wyjazd i powrót do Kościeliska/Zakopanego (trasa ~9 h).

 

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani są w apartamentach z sypialniami 2-osobowymi (łóżko małżeńskie lub pojedyncze) w niewielkim górskim Gästhausie w okolicach miejscowości Schladming. W apartamencie łazienka i salon z w pełni wyposażoną kuchnią. Do dyspozycji gości sauna. Dookoła dużo przestrzeni i zieleni oraz widok na góry.

Wyżywienie nie jest zawarte w cenie. Posiłki każdy przygotowuje we własnym zakresie lub połączyć siły w gotowaniu z pozostałymi współlokatorami/uczestnikami wyjazdu.

Istnieje możliwość zakwaterowania w sypialni 1-osobowej za dopłatą (+600 zł).

Dojazd:

W cenę wyjazdu wliczony jest dojazd busem Zakopane-Dachstein-Zakopane oraz przejazdy na miejscu. Istnieje możliwość odbioru uczestników z lotniska w Wiedniu i dołączenia do grupy jadącej busem.

Sugerowane loty:

10.08.2024 (sobota) – przylot przed 11:00

16.08.2024 (piątek) – wylot po 15:00

Przykładowe połączenia Austrian Airlines, LOT i Ryanair z Warszawy na załączonej grafice wraz z orientacyjnymi cenami z dn. 09.05.2024.

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Wycieczki i szkolenie na via ferratach wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty do 2 tygodni przed wyjazdem.
Zniżki:

First Minute: zapisz się przed 17.05.2024 i wpłać zaliczkę podczas rejestracji – rabat 500 zł.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 250 zł.

Cena zawiera

– zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym w apartamencie z kuchnią (6 nocy)

– dojazd Zakopane-Dachstein-Zakopane i transfery na miejscu

– 5-dniowy program aktywności wspinaczkowo-via ferratowych

– opiekę polskiego przewodnika/instruktora Freeride Academy

– wypożyczenie wymaganego sprzętu (kask, uprząż, lonża via ferratowa)

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– wyżywienia

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

Dachstein (Austria)

DODATKOWA GRUPA - 1 MIEJSCE

10-16.08.2024
4990 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO