Via Ferrata Camp

Jezioro Garda (Włochy)
19-25.10.2024
OPIS

Wakacyjne via ferraty w środku października

Jezioro Garda przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku z całej Europy i nie tylko. Spotkamy tutaj nie tylko trekkingowców, wspinaczy czy rowerzystów, ale także windsurferów czy żeglarzy. To również via ferratowa mekka, która zachwyca pięknymi krajobrazami gór i jezior, różnorodnością „żelaznych dróg” (trasy na każdym poziomie zaawansowania), a także urokliwymi włoskim miasteczkami i przepyszną lokalną kuchnią. Łagodny klimat rejonu pozwala na uprawianie wspinaczki niemal cały rok, a przyjeżdżają nad Gardę w październiku sprytnie uciekniemy przed jesienną szarówką i naturalnie przedłużymy letnie wakacje.

Jeśli zastanawiasz się czy ten wyjazd jest dla Ciebie, to zachęcamy do sprawdzenia swoich umiejętności na jednym z naszych weekendowych Kursów Via Ferratowych INTRO dla początkujących.

Szkolenie - Via Ferraty:

Via Ferraty to w dosłownym tłumaczeniu żelazne drogi, czyli wysokogórskie wycieczki o dużej ekspozycji zabezpieczone dodatkowymi stalowymi elementami typu liny, mostki czy drabinki. Turyści poruszający się po takich trasach wyposażeni są w dodatkowy sprzęt (kask, uprząż i lonża z absorberem), który znacząco podnosi bezpieczeństwo wspinaczki. Trasy są wyjątkowo widokowe i o ustalonych poziomach trudności (długość/przewyższenie). 

Na naszym szkoleniu nie tylko nauczysz się obsługi odpowiedniego wyposażenia via ferratowego, ale także zabierzemy Ciebie w najciekawsze miejsca regionu dostosowane do poziomu i możliwości grupy. Wszystko pod czujnym okiem polskich przewodników i instruktorów Freeride Academy.

Ramowy program:

DZIEŃ 0 (PIĄTEK)

Przyjazd do Kościeliska i zakwaterowanie osób, które wykupiły dodatkowy nocleg.

DZIEŃ 1 (SOBOTA)

7:00 Wyjazd z Kościeliska/Zakopanego i przyjazd na miejsce w godzinach późno popołudniowych. Podstawowe szkolenie via ferratowe i odprawa.

DZIEŃ 2-6 (NIEDZIELA-CZWARTEK)

Wycieczki na drogach ubezpieczonych (via ferratach) o różnej długości i stopniu trudności.

DZIEŃ 7 (PIĄTEK)

Poranny wyjazd i powrót do Kościeliska/Zakopanego (trasa ~12 h).

 

Zakwaterowanie:

Uczestnicy wyjazdu zakwaterowani są w hotelu*** w miejscowości Riva del Garda w pokojach 2-osobowych (łóżka małżeńskie lub pojedyncze) łazienkami. Do dyspozycji gości hotelowy basen, podgrzewane jacuzzi, restauracja i bar.

Istnieje możliwość zakwaterowania w pokoju 1-osobowym za dopłatą (+750 zł).

W cenie pobytu zawarte są śniadania. O prowiant na wycieczki każdy z uczestników dba we własnym zakresie, a w kwestii obiadów warto skorzystać z hotelowej restauracji lub lokalnych knajp. W praktyce zazwyczaj grupa stołuje się wspólnie w drodze powrotnej z via ferrat lub w ramach wieczornych wyjść.

Dojazd:

W cenę wyjazdu wliczony jest dojazd busem Zakopane-Riva del Garda-Zakopane oraz przejazdy na miejscu. Istnieje możliwość odbioru uczestników z lotniska w Wiedniu lub Innsbrucku i dołączenia do grupy jadącej busem.

Sugerowane loty (Wiedeń):

19.10.2024 (sobota) – przylot przed 11:00

25.10.2024 (piątek) – wylot po 15:00

Sugerowane loty (Innsbruck):

19.10.2024 (sobota) – przylot przed 15:00

25.10.2024 (piątek) – wylot po 12:00

Przykładowe połączenia Austrian Airlines i LOTna załączonych grafikach wraz z orientacyjnymi cenami z dn. 10.05.2024.

Ubezpieczenie:

Cena wyjazdu zawiera podstawowe ubezpieczenie turystyczne (KL i NNW). Wycieczki i szkolenie na via ferratach wymaga dodatkowego obowiązkowego ubezpieczenia od uprawiania sportów wysokiego ryzyka. Uczestnicy wyjazdu mogą skorzystać z posiadanych już wariantów całorocznych (np. Bezpieczny Powrót lub Alpenverein) lub doubezpieczyć się na ten konkretny wyjazd w trakcie rejestracji na wyjazd.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które przy zapisach oferuje Allianz.

Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty do 2 tygodni przed wyjazdem.
Zniżki:

First Minute: zapisz się przed 17.05.2024 i wpłać zaliczkę podczas rejestracji – rabat 480 zł.

Stali Klienci: kolejny wyjazd z FA w tym lub poprzednim roku – rabat 240 zł.

Cena zawiera

– zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym ze śniadaniem w hotelu*** (6 nocy)

– dojazd Zakopane-Riva del Garda-Zakopane i transfery na miejscu

– 5-dniowy program aktywności wspinaczkowo-via ferratowych

– opiekę polskiego przewodnika/instruktora Freeride Academy

– wypożyczenie wymaganego sprzętu (kask, uprząż, lonża via ferratowa)

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL i NNW

– składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

– wyżywienia poza śniadaniami

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji oraz ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka (możliwość wykupienia podczas rejestracji lub skorzystania ubezpieczeń całorocznych)

Jezioro Garda (Włochy)
19-25.10.2024
4840 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO