Yurt Camp

Dolina Arabel (Kirgistan)
26.04-08.05.2022
OPIS

Szwajcaria Azji Centralnej, gdzie ponad 90% powierzchni kraju zajmują góry

Kirgistan – kraj koni i koniaku, Szwajcaria Azji Centralnej, gdzie ponad 90% powierzchni kraju zajmują góry. Odwiedziliśmy pasmo Tienszan po raz pierwszy w zeszłym sezonie i nie wyobrażamy sobie tam nie wrócić. Dzikie góry, jurty, życzliwi ludzie, niepowtarzalny klimat postsowieckich miast, a także pyszne jedzenie i wyborne trunki. Zapraszamy na prawdziwą narciarską ekspedycję pod wezwaniem #kyrgyztango.

Dolina Arabel:

To mityczna kraina w górach Tienszan, gdzie zlokalizowany jest nasz Yurt Camp, w którym spędzimy większość pobytu w Kirgistanie. Ogromny płaskowyż na wysokości blisko 4000 m n.p.m. otoczony licznymi lodowcami. Miejsce z nieograniczony potencjałem do narciarstwa skitourowego. Praktycznie każdego dnia można jeździć w innej lokalizacji wytyczając swoje linie w dziewiczym terenie. Mimo dzikiego i odległego umiejscowienia doliny sprawną komunikację z cywilizacją zapewnia droga wybudowana na potrzeby pobliskiej kopalni złota Kumtor.

Zakwaterowanie:

Większość pobytu (6 nocy) w Kirgistanie mieszkamy w jurtach w base campie przygotowanym dla nas w Dolinie Arabel. Na miejscu bezpośredni dostęp do lodowca, jurta-mesa, jurta-sypialnia, zewnętrzna toaleta i namiot kąpielowy z sauną. Zgodnie z programem przewidujemy również 3 noce w Biszkeku (hostel), 1 noc podczas wycieczki aklimatyzacyjnej w Racek Hut (schronisko wysokogórskie bez prądu, ciepłej wody i toaletą na zewnątrz), 1 noc w Tamga Village nad jeziorem Issyk-Kul (guesthouse).

Podczas pobytu w Yurt Campie uczestnicy mają zapewnione wyżywienie oraz nieograniczony dostęp do kawy i herbaty. Natomiast w trakcie wycieczki aklimatyzacyjnej do Racek Hut oraz w podczas pobytu w Biszkeku każdy żywi się we własnym zakresie. W schronisku można kupić proste posiłki i piwo, a Biszkek ma bardzo bogatą ofertę gastronomiczną.

Dojazd:

Każdy uczestnik wyjazdu kupuje bilety lotnicze we własnym zakresie, a my organizujemy pozostałe transfery na miejscu zgodne z harmonogramem wyjazdu. Z Polski do Biszkeku mamy do dyspozycji głównie loty z Warszawy przez Istambuł. Wkrótce podamy sugerowane loty.

 

PLECAKI LAWINOWE:

Bez względu na producenta czy technologię naszego plecaka lawinowego należy wcześniej zgłosić chęć takiego transportu korzystając z infolinii przewoźnika. Pozwoli to usprawnić odprawę na lotnisku i unikniemy kłopotów w przypadku nie wpuszczenia nas z plecakiem na pokład samolotu. Aby uniknąć niewygodnych pytań w trakcie rozmowy warto wcześniej się zapoznać ze specyfikacją techniczną posiadanego plecaka lawinowego.

Ramowy program:

26.04 – wieczorny wylot z Warszawy

27.04 – poranny przylot do Biszkeku; dzień organizacyjny (zwiedzanie miasta)

28.04 – wycieczka aklimatyzacyjna do parku narodowego Ala-Archa (trekking bez nart) i nocleg w bazie kirgiskich alpinistów Racek Hut na wysokości 3300 m n.p.m. 

29.04 – krótka wycieczka aklimatyzacyjna w okolicy lodowca Aksai; zejście na dół i przejazd do Tamga Village nad jeziorem Issyk-Kul

30.04 – przejazd do Doliny Arabel (Przełęcz Suyok) i zakwaterowanie w Yurt Campie; ewentualna popołudniowa skitoura aklimatyzacyjna

01.05-5.05 – 5-dniowy program freetourowy na lodowce do wysokości maksymalnej 4600 m n.p.m.

06.05 – powrót do Biszkeku; kolacja pożegnalna i Biszkek By Night

07.05 – rafting na malowniczej rzece Chu; nocleg w Biszkeku

08.05 – nocny/wczesnoporanny wylot do Warszawy

 

PROGRAM FREETOUROWY:

Program dedykowany jest miłośnikom całodziennych wycieczek skitourowych i długich zjazdów w stylu “big mountain”. Uczestnicy poza posiadaniem odpowiedniego sprzętu (sprzęt skiturowy i lawinowy, raki, czekan, uprząż+2 karabinki) powinni być gotowi na podejścia w przedziale 600-1400 metrów przewyższenia dziennie i działania na lodowcu o maksymalnej wysokości 4600 m n.p.m.. Program wycieczek zostanie odpowiednio dopasowany do panujących warunków pogodowo-śniegowych i poziomu uczestników wyjazdu.

Ubezpieczenie:

Uczestnicy wyjazdu objęci są podstawowym ubezpieczeniem turystycznym. Jazda na nartach w Gruzji, a zwłaszcza poza trasami, wymaga dodatkowego ubezpieczenia obejmującego sporty podwyższonego ryzyka oraz koszty ratownictwa. Polecamy jeden z wariantów całorocznych (Alpenverein czy Bezpieczny Powrót) lub doubezpieczenie się na ten konkretny wyjazd podczas rejestracji w naszym systemie rezerwacyjnym.

Covid-19:

Mając na uwadze dobro sezonu narciarskiego oraz ze względu na wprowadzane to nowe restrykcje w Polsce i w krajach, do których podróżujemy podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu wyjątkowych zasad na naszych wyjazdach i szkoleniach w sezonie 2021/2022. W trosce o Wasze i nasze bezpieczeństwo zapraszamy osoby posiadające aktualny “covid pass”, certyfikat ozdrowieńca lub aktualny negatywny wynik testu. Jednocześnie zapewniamy, że cała Ekipa Freeride Academy jest zaszczepiona.

Zachęcamy również do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji (w tym przypadki Covid-19), które oferuje firma Allianz w trakcie rejestracji na nasze wyjazdy i szkolenia.

Rezerwacje:
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i wpłać zadatek 30% podczas rejestracji.
2. Wpłać resztę kwoty najpóźniej do 12.04.2022.
Zniżki:

Jeśli byłaś/-eś z nami na wyjeździe/kursie w zeszłym lub w tym sezonie, upomnij się o rabat 420 zł. 

Cena zawiera

– zakwaterowanie zgodne z programem wycieczki (Biszkek, Racek Hut, Tamga Village, Arabel Valley)

– wyżywienie HB podczas 6-dniowego base campu w jurtach i noclegu w Tamga Village

– 11-dniowy program aktywności (skitoury, trekking aklimatyzacyjny, rafting, zwiedzanie)

– transfery na miejscu

– opiekę instruktorów Freeride Academy

– prezent od Freeride Academy

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne

– wypożyczenie uprzęży i 2 karabinków

– pożegnalna kolacja w Biszkeku

Cena nie zawiera

– biletu lotniczego

– ubezpieczenia obejmującego jazdę poza trasami i koszty ratownictwa

– wypożyczenia sprzętu skitourowo-alpinistycznego i lawinowego ABC

– wyżywienia w trakcie pobytu w Biszkeku i wycieczki do Racek Hut

Dolina Arabel (Kirgistan)
26.04-08.05.2022
6090 zł
Dołącz do wydarzenia

PODOBNE WYPRAWY

ZOBACZ WSZYSTKO